
Palacsinta és sütőtök-falatkák készültek első nap az új konyhában
Fotó: Pethő Melánia
Új rendeltetést kapott az egyik terem a gyergyószentmiklósi Vaskertes iskolában: konyha működik az egyik földszinti helyiségben. Ez nem azt jelenti, hogy étkezde nyílt a tanintézetben, és azt sem, hogy szakácsképzővel bővült volna profilja. Az újonnan felszerelt konyha célja, hogy használatával kedvet kapjanak a diákok az egészséges táplálékok előállításához.
2017. november 01., 16:092017. november 01., 16:09
Képzőművészeti foglalkozáson, tanár-diák beszélgetésből indult annak az ötlete, hogy a gyerekek részére konyhát szereljenek fel a Vaskertesben. „A szobrászat és grafika műhelyeket délutánonként tartjuk, ilyenkor mindig hoznak magukkal ennivalót a diákok.
– számolt be Korpos Andrea képzőművészet szakos tanárnő. Mint mondta, a foglalkozáson elhangzottak nem maradtak az osztályterem falain belül, az iskola igazgatója is támogatta az ötletet, megvalósítására pályázást javasolt.
A nyertes projekt tette lehetővé, hogy kedden délelőtt
Elektromos gáztűzhely, sütéshez, főzéshez szükséges alapeszközök álltak rendelkezésükre, hogy annyi palacsintát és sütőtököt készítsenek el, amennyivel kiszolgálhatták a látogatókat.
– mondta Korpos Andrea.
Hogy addig is mennyire használják ki az iskolában adódó lehetőséget, az a tanítók, osztályfőnökök leleményességétől függ, de hogy a gyerekek szívesen tevékenykednek a konyhában, az biztos. Már az első napon kiderült, hogy örülnek az új lehetőségnek, és tele vannak ötletekkel, hogy mi mindenre lehetne hasznosítani az új felszereléseket. Tervben van többek között, hogy az iskola hagyományos karácsonyi vásárára idén nem otthon, hanem közösen az iskola új konyhájánan sütik meg a mézeskalácsot – tette hozzá a tanárnő.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!