
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az európai út szélén szabálytalanul haladó gyalogost gázolt el egy ittas robogós szombat este Madéfalván. A padkára zuhanó jármű utasát súlyos sérülésekkel szállították kórházba.
2019. július 01., 16:192019. július 01., 16:19
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint az E578 jelzésű európai úton Csíkcsicsó irányába haladó robogó 41 éves csíkszeredai vezetője előbb elgázolt egy, vele azonos irányba szabálytalanul, az úttest jobb szélén haladó 22 éves madéfalvi nőt, majd a jármű a padkára zuhant. A balesetben a robogó 44 éves madéfalvi utasa súlyosan, míg vezetője, illetve a gyalogos könnyebben sérült. Mint az alkoholszondás vizsgálat során kiderült, a 41 éves férfi 0,91 mg/liter légalkohol-koncentrációval vezette a kétkerekű járművet.
Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés és ittas vezetés miatt indítanak büntetőeljárást.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Az infláció átírja a nyaralási szokásokat, de idén sem csökken a nyaralni indulók száma Székelyföldön. Törökország és Egyiptom tartja vezető helyét a Maros megyei turisták körében, a Csíki-medencében pedig Montenegró népszerűsége nőtt meg idén.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
szóljon hozzá!