
Rendszerint gondot okoznak a szabadon kóborló juhászkutyák Lövétén. Képünk illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Súlyos sérülésekkel került kórházba egy tizenhárom éves lövétei kiskorú, akire múlt héten támadtak rá a juhászkutyák, miközben a rábízott szarvasmarhákat terelgette egy idegen esztena közelében. A polgármester szerint folyamatosan gondot jelentenek az őszi időszakban szabadon kóborló juhászkutyák, ezért jelentős bírsággal fogják sújtani a felelőtlen pásztorokat.
2020. november 02., 18:592020. november 02., 18:59
Egy, a lakhelyétől messzebb lévő esztenán támadtak rá a juhászkutyák a tizenhárom éves lövétei lányra a múlt hét elején, akit többször megharaptak az ebek, ezért súlyos sérülésekkel kellett kórházba szállítani – tudtuk meg Gheorghe Filiptől, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől. Mind mondta, a rendőrség jelenleg is vizsgálja az eset körülményeit – egyelőre bűnügyi nyomozást indítottak gondatlanságból elkövetett testi sértés ügyében –, amelyről a csíkszeredai kórházból kaptak bejelentést.
Mihály Dénes lövétei polgármester közölte, már több gyűlést is tartott a község vezetősége az ügy miatt, ám az eset bonyolultabb, mint amilyennek elsőre tűnhet. Információi szerint ugyanis az áldozat a családja pásztortanyájáról származó szarvasmarhákat legeltette egy nagyjából másfél kilométerre lévő esztena közvetlen közelében. A juhokat őrző kutyák ezt követően támadtak rá.
A tisztségviselő azt is megerősítette ugyanakkor lapunknak, hogy
Úgy tudja, hogy most is súlyos állapotban van a kórházban.
Lövétén már régóta gondot jelent, hogy az őszi időszakokban rendszerint gazdátlanul kóborolnak a nyájakat őrző ebek a település közelében, ami törvényellenes – jelentette ki lapunknak Mihály Dénes. Hangsúlyozta,
A polgármester arra is kitért, hogy az érvényes jogszabályok szerint – a hegyvidéknek számító településen – maximum hat kutyája lehet szabadon annak a juhásznak, aki háromszáz jószágot felügyel. Minden újabb száz rábízott juh után újabb ebet hasznosíthat, de a szám nem haladhatja meg a tízet. Ezt sem tartja be mindenki, de a kislányra támadó ebek tulajdonosa nem követett el ilyen jellegű szabálysértést – így a település vezetője.
A község vezetősége eldöntötte, hogy
„Rendszerint felszólítottam a juhászokat és pásztorokat, hogy a kutyáikat kössék meg a törvényeknek megfelelően. Szomorú, hogy egy ilyen eset kellett történjen a faluban ahhoz, hogy rájöjjenek, miért fontos a szabályozás” – így Mihály.
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
3 hozzászólás