
Egy helybéli talált rá a súlyos állapotban lévő áldozatra. Kép forrása: Zetelaka Polgármesteri Hivatala
Súlyosan megsérült a lába, ezért kórházba kellett szállítani azt a férfit, akire csütörtökön a késő esti órákban támadt rá egy medve a zetelaki Jakab utcában. A Nagy-Küküllő partján hagyott állati belsőségek, illetve az érő gyümölcsök vonzhatták a településre a mostanig be nem azonosított nagyvadat. Az áldozatra egy helyi lakos talált rá, ő értesítette a hatóságokat.
2022. július 08., 15:342022. július 08., 15:34
2022. július 08., 17:262022. július 08., 17:26
Hazafelé sétált az áldozat a Nagy-Küküllő mellett elhaladó Jakab utca egy még be nem épített részén, amikor a késő esti órákban megtámadta egy medve – tudtuk meg Nagy Attila zetelaki polgármestertől. A lábán megsérült férfire egy helybéli talált rá, akkorra pedig már távozott a nagyvad a helyszínről. Ő értesítette hatóságokat, a kiérkező mentősök pedig a székelyudvarhelyi kórházba szállították az áldozatot.
Az elöljáró közölte, információi szerint jelenleg
Felépülése érdekében műtétre is szükség lesz.
Nagy Attila kifejtette, a támadás helyszínén állati eredetű belsőségeket is találtak, nagy valószínűséggel az vonzotta oda a később agresszívvá váló medvét. Éppen ezért úgy gondolja, hogy
Benke József, a Zetelaka és Társai Vadásztársulat igazgatója közölte, az állati belsőségeken kívül is veszélyessé vált a Nagy-Küküllő környéke: egyrészt a kánikula miatt gyakrabban járnak oda inni a nagyvadak, másfelől a szeder és más gyümölcsök is érnek, amelyek ellenállhatatlanok a medvék számára.
A medvét még nem sikerült beazonosítani, de – a polgármester elmondása szerint – úgy gondolják, hogy egy hárombocsos anyamedvéről van szó, hiszen azt többször látták a környéken a lakók. Ezt azonban nem lehet biztosan kijelenteni.
Benke József úgy gondolja, hogy egy másik, közepes méretű egyed is lehetett, amely szintén a közelben szokott portyázni. A körülményeket mérlegelve úgy érzi, nagyon elhúzódó, bürokratikus folyamat lenne kilövési engedélyt kérni a környezetvédelmi minisztériumtól.
„A bürokrácia egy olyan helyzethez vezetett, amivel sem én, sem a vadgazdák túlnyomó része nincs megelégedve. Meg kellene érteni, hogy a vadászat csak egy része a vadgazdálkodásnak. Gazdálkodni kellene mindennel, ami erőforrás.
– szögezte le.
Ha újból problémákat okoz egy nagyvad – folytatta –, akkor hívni kell a 112-t, a helyszínre érkező bizottság pedig mérlegelni fogja a helyzetet és annak függvényében dönt az intézkedésről. Ezzel egyetértett a polgármester is, aki úgy véli, mindenképp szükség lenne prevenciós kilövési kvótákra a medveproblémák visszaszorítása érdekében.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
2 hozzászólás