
Fotó: Maros megyei tűzoltók
Súlyos közúti baleset történt az E60-as úton Marosludas és Maroskece között: két autó ütközött össze, a balesetben egy személy a helyszínen életét vesztette, ketten pedig megsérültek – egyiküket életveszélyes állapotban szállította kórházba a rohammentő-szolgálat helikoptere.
2022. szeptember 07., 14:202022. szeptember 07., 14:20
A Maros megyei vészhelyzeti felügyelőség tájékoztatása szerint a baleset a Marosludasról kivezető úton történt Maroskece irányában szerda délben: két autó ütközött össze, ketten beszorultak az autóroncsokba, őket a helyszínre érkező tűzoltók szabadították ki.
Fotó: Maros megyei tűzoltók
Az egyik áldozatot szív- és légzésleállással emelték ki a roncsokból, s bár mentősök hosszú ideig próbálkoztak, nem tudták megmenteni az életét. A balesetnek két további sérültje is van: egyiküket életveszélyes állapotban a rohammentő-szolgálat (SMURD) mentőhelikoptere, a másikat mentőautó szállította kórházba.
Fotó: Maros megyei tűzoltók
A forgalom jelenleg is akadozik az E60-as úton.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
A hét első napjaiban még kitart a fagy, szerdától azonban országszerte enyhülni fog az idő – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 12. és 25. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium.
Plagizálással gyanúsították meg Radu Marinescu igazságügyi minisztert, aki azonban azt mondta, kifogásolt doktori disszertációját a húsz évvel ezelőtti jogszabályoknak és tudományos-etikai előírásoknak megfelelően írta meg.
A tavalyi harmadik negyedévben 9420 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme; a kiadások átlagösszege 8079 lej volt, ami a jövedelem 85,8 százalékát jelentette – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Alig négy óra alatt 30 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a 15-ös országút mentén közúti ellenőrzést végző rendőrök, és négy jogosítványt is bevontak.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.