
Az idős biciklist súlyos sérülésekkel szállították kórházba. Illusztráció
Fotó: Farkas Antal
Ittasan vezette autóját egy szovátai férfi, aki hétfőn reggel elütött egy biciklist Parajdon.
2017. szeptember 26., 11:482017. szeptember 26., 11:48
2017. szeptember 26., 18:042017. szeptember 26., 18:04
A 48 éves H. J. személygépkocsijával 7 óra 20 perckor hazafelé tartott a 13A jelzésű országúton, de az 1165-ös házszám előtt – egyelőre ismeretlen körülmények közt – elütött egy kerékpárost, a 68 éves, helybéli S. G.-t. A rendőrségi közlemény szerint a biciklis súlyos sérüléseket szenvedett.
Az autóvezető ittas állapotban volt a baleset pillanatában, leheletében 0,62 mg/l alkoholkoncentrációt mértek. Gondatlanságból elkövetett testi sértés és ittas vezetést gyanújával indítanak kivizsgálást az ügyben – közölte a rendőr-főkapitányság.
Idén márciusban 4 684 474 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3618-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2782 lej volt -– derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Április 13. és 26. között országszerte kismértékű hőmérséklet-ingadozásra lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közölt előrejelzéséből.
Megérkeztek az országgyűlési választás első külképviseleti urnái a Nemzeti Választási Irodához (NVI) hétfő délelőtt.
Az önkormányzati tulajdonban lévő Urbana Rt.-re bízták Székelyudvarhelyen a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat, miután egy tanulmány szerint jogi, gazdasági, működési és közérdeki szempontból is ez bizonyult a legelőnyösebb megoldásnak.
A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.
A bukaresti kormány RMDSZ-es miniszterelnök-helyettese szerint elkerülhetetlen a magyar-magyar kapcsolatok újragondolása a Tisza Párt választási győzelmét követően.
Facebook-bejegyzésben gratulált Magyar Péter választási győzelméhez Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök hétfőn gratulált Magyar Péternek a magyarországi parlamenti választásokon elért győzelméhez.
A Tisza-kormány minden magyar ember kormánya lesz – közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán a pártja választási győzelmét hozó napot követő hétfőn.
Csíkszereda ismét rekordot döntött a mínuszok tekintetében: az ország lakott települései közül ott mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet hétfő hajnalban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
szóljon hozzá!