
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Közúti baleset történt a marosvásárhelyi Hídvég utcában kedd reggel: egy fiatal gépkocsivezető járműve kisodródva egy parkoló autónak, kerítésnek és oszlopnak csapódott, megsérült egy gázvezeték is. A sofőrt enyhébb sérülésekkel, utasát életveszélyes állapotban szállították a kórház sürgősségi osztályára.
2020. február 11., 12:032020. február 11., 12:03
A helyszínre érkezve a Maros megyei tűzoltóság munkatársai tűz keletkezésétől tartottak, illetve arra is felkészültek, hogy a sérülteket ki kell szabadítaniuk az összeroncsolódott járműből – tájékoztatott a tűzoltóság szóvivője, Dan Petru Daniel.
A rendőrségi vizsgálat szerint a balesetet okozó 20 éves marosszentkirályi férfi leheletében 0,85 mg/l légalkohol-koncentrációt állapítottak meg. A szóvivő tájékoztatása szerint a fiatal férfi a menetirányával ellentétes közlekedési sávra átsodródva nekihajtott egy parkoló gépkocsinak, illetve ütközött egy ingatlan kerítésével és egy oszloppal is. Utasa egy marosvásárhelyi 20 éves fiatal volt, aki súlyosan megsérült. Mindkettejüket a marosvásárhelyi sürgősségire szállította a rohammentő-szolgálat.
A rendőrség folytatja a vizsgálatokat.
Az idősek és kiskorúak esetében fontos változás történt az európai egészségbiztosítási kártya érvényességi idejét illetően. A 65 évnél idősebbek és a gyermekek esetében egy darabig nem kell ellenőrizni a kártya érvényességét utazás előtt.
A legfelsőbb bíróság pénteken úgy döntött, hogy megtámadja az alkotmánybíróságon a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezetet.
Újabb nagy névvel bővült a 2026-os Vibe Fesztivál fellépőinek listája: a szervezők bejelentették, hogy Azahriah is színpadra lép a július 2–5. között megtartandó Maros-parti rendezvényen.
Benyújtották pénteken a parlamentbe a Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormány címet viselő bizalmatlansági indítványt, amelyben az Ilie Bolojan vezette kormány lemondását követelik a kezdeményezők.
Románia egyik legnagyobb turisztikai beruházásaként mutatták be a DraculaLandet, egy Bukarest közelében tervezett komplexumot, amely évente akár 3 millió látogatót vonzana tematikus parkjával és digitális újdonságaival.
Több riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a felerősödő szél miatt.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
El kell távolítani a Facebookról azt a kampányvideót, amelyiken az USR bukaresti időközi főpolgármester-választáson induló jelöltje, Cătălin Drulă Nicușor Dan államfő társaságában jelenik meg – döntötte el csütörtökön a bukaresti Városi Választási Iroda.
A kedvezőtlen körülmények miatt le kellett állítani a brit túrázó utáni kutatást a Bucsecs-hegységben. A hatóságok hangsúlyozzák: nem adták fel az ügyet, a keresés csak ideiglenesen szünetel.
Meglepően enyhén indult a reggel Székelyföld- és országszerte 2025. december 5-én. Noha hajnalban néhol fagypontközeli értékek voltak, reggel 7–8 órára már olyan enyhe idő volt, hogy jogosan kérdezhettük: milyen évszakban vagyunk?
szóljon hozzá!