
Az egyik sérültet a helikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi osztályra. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Tűz ütött ki hétfőn délelőtt a Nagysármás melletti bánffytanyai 110-es számú gázfúró állomásnál, és három személy súlyosan megsérült, egyiküket a SMURD helikoptere a marosvásárhelyi sürgősségi osztályra szállította.
2020. március 16., 13:142020. március 16., 13:14
Arról értesítették hétfőn délelőtt a tűzoltókat, hogy tűz ütött ki a Bánffytanya településen lévő 110-es számú gázfúró állomásnál, és három személy megsérült. A helyszínre tűzoltó és mentőegységeket riasztottak, többek között egy SMURD-helikoptert, ugyanis a tűzben három személy súlyosan megsérült.
Egyes és kettes fokú égési sérüléseket szenvedtek az arcuk és felsőtestük tájékán, kettőt közülük a nagysármási sürgősségire vittek, harmadikukat pedig helikopterrel Marosvásárhelyre szállították. A tüzet eloltották a gázfúró állomás alkalmazottai – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol meggyulladtak a vasúti talpfák.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!