
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Személygépkocsi ütközött egy teherautóval a Nyárádkarácson községhez tartozó Csibában hétfőn kora délután. Az ütközés következtében a teherautó felborult, a személygépkocsi motorja pedig kigyúlt. Három felnőtt és egy kiskorú sérült meg a balesetben.
2022. július 11., 16:192022. július 11., 16:19
2022. július 11., 17:082022. július 11., 17:08
A balesetben négyen sérültek meg, három felnőtt és egy gyerek, akiket a kiérkező rohammentősök a marosvásárhelyi kórház sürgősségi osztályára szállítottak. A motorház alól felcsapó lángokat a marosvásárhelyi és ákosfalvi tűzoltók oltották el.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A helyszínelés és mentés idejére teljes útlezárást léptettek érvénybe az érintett útszakaszon.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Hasonló baleset történt körülbelül ugyanabban az időpontban Nyárádtőn is, ahol három jármű ütközött és két személy enyhe sérüléseket szenvedett – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság sajtófelelőse.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!