
Már kora reggel is hatalmas sor volt az érintett útszakaszon
Fotó: Info Trafic Mureș / Facebook
Súlyos baleset történt Sáromberkén hétfőn reggel, a forgalmat Marosvásárhely irányából lezárták, az autósok hosszú ideje várakoznak a helyszínen.
2025. január 13., 09:212025. január 13., 09:21
2025. január 13., 10:112025. január 13., 10:11
A Maros megyei közlekedési információk megosztására szolgáló oldalon egy Sáromberkén történt, halálos kimenetelű szekeres balesetről lehet olvasni, amely hétfőn a kora reggeli órákban következett be. Ezzel szemben
Hogy pontosan mi történt, egyelőre nem tudni, a helyszínelés jelenleg is zajlik, így a rendőrség későbbre ígért tájékoztatást.
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
A közlekedési csoportban közzétett fotók tanúsága szerint az érintett útszakaszon torlódás alakult ki. Volt aki azt írta reggel nyolckor, hogy már több mint 50 perce várakozik, és csak Szászrégen irányába halad a forgalom. Kilenc óra előtt nem sokkal még szintén arról számolnak be az érintett útszakaszon tartózkodó sofőrök, hogy továbbra is le van zárva a forgalom.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a baleset reggel hat óra körül következett be a 15-ös országúton, a sáromberki híd közelében. Egy lovasszekér és egy kisteherautó ütközött össze, és az elsődleges helyszíni adatok szerint ráfutásos baleset történt a Marosvásárhely felé vezető sávban: a kisteherautó, amelyet egy 63 éves, görgényszentimrei férfi vezetett, elsodorta a szekeret, amellyel egy 49 éves iklandi férfi közlekedett. Utóbbi megsérült a baleset következtében, szakorvosi ellátásra kórházba szállították.
A sofőrt alkoholszondával tesztelték, amelynek eredménye szerint nem fogyasztott alkoholt az esetet megelőzően. A rendőrök gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárást indítottak, a nyomozás pedig folytatódik az eset pontos körülményeinek megállapítása érdekében.
A helyszíni vizsgálat ideje alatt a forgalom terelőútvonalon haladt, jelenleg mindkét irányban lehet már közlekedni az érintett útszakaszon.
Közzétették szerdán a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgájának végleges eredményeit, miután elbírálták az óvásokat – közölte az Agerpres.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
szóljon hozzá!