
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Baleset történ az A3-as autópálya Marosvásárhelyi Nemzetközi Repülőtérhez közeli szakaszán péntek délelőtt, egy személy élet-halál között van – adja hírül rövid közleményében a Maros megyei tűzoltóság.
2024. szeptember 13., 11:132024. szeptember 13., 11:13
Szalagkorlátnak ütközött, majd felborult egy autó, amely Marosvásárhely irányából Maroskece felé tartott az A3-as autópályán. A Marosvásárhelyi Nemzetközi Repülőtér közelében történt baleset következtében egy személy az összeroncsolódott autóba szorult.
A helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a mentőegységek, mentőhelikoptert is riasztottak. A sérült személyt kiszabadították az összeroncsolódott járműből és átadták a mentőhelikopter orvosi személyzetének. Az áldozatnak leállt a szíve, az orvosi csapat megkezdte az újraélesztését.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
A negyven év felettiek számára egyre gyakoribb kihívás, hogy közelre és távolra is más korrekcióra van szükségük. A multifokális kontaktlencse kényelmes megoldást kínálhat azoknak, akik nem szeretnének több szemüveget váltogatni.
10 lej 58 banira emelkedett a dízel literenkénti ára pénteken a Lukoil-töltőállomásokon. Az felülmúlta a csütörtöki, rekordnak számító 10,53 lejes árat is.
Több mint 200 hektárnyi területet nyit meg lakhatási célokra Csíkszeredában az új általános városrendezési terv (PUG), amelyet pénteken fogadtak el az önkormányzati képviselők. Ipari fejlesztésre pedig 93 hektáron jelölt ki fejlesztési területet.
A Maros Megyei Tanács mai ülésén költségvetés-kiegészítést fogadott el, amelynek keretében összesen 1,7 millió lejt különített el a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér számára két fontos beruházás megvalósítására.
Hétfőn kezdődik a pótérettségi a román nyelvi kompetenciák szóbeli felmérésével, amely kedden is folytatódik.
Nem zárta le az egészségügyi rendszerben kedden kirobbantott általános sztrájkot a Sanitas szakszervezet, csak felfüggesztette azt pénteken. Azért döntöttek az utóbbi mellett, mert a felfüggesztett tiltakozást szükség esetén bármikor újraindíthatják.
A következő időszakban nem várhatók jelentős fennakadások Románia üzemanyag-ellátásában – közölte pénteken a kormány, miután az energiaügyi minisztérium vezetői az olajipari és üzemanyag-forgalmazó vállalatok képviselőivel egyeztettek.
Egy ember meghalt, kilencen pedig orvosi ellátásra szorultak pénteken, miután egy személyszállító kisbusz kerítésnek csapódott Câmpulung városának egyik utcáján – közölte az Argeș megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
szóljon hozzá!