
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy ember életveszélyes állapotba került, miután egy személygépkocsi ütközött egy teherautóval csütörtök délután Ákosfalva közelében.
2024. szeptember 05., 18:282024. szeptember 05., 18:28
2024. szeptember 05., 20:162024. szeptember 05., 20:16
Az Ákosfalva és Koronka közötti Vácmány-tetőre riasztották csütörtök délután a Maros megyei tűzoltókat és a mentőszolgálatot. Mint a katasztrófavédelmi felügyelőség sajtószóvivőjétől megtudtuk, egy személyautó ütközött egy tehergépkocsival. A helyszínre több egységgel szálltak ki a tűzoltóságtól, és odasietettek az ákosfalvi önkéntes tűzoltók is.
Egy személy a roncsok közé szorult, életveszélyes állapotban van. A gépkocsiforgalmat teljesen lezárták, csütörtökön délután hat óra körül már hosszú sorok alakultak ki.
Aki Balavásár irányából közlekedik, hacsak teheti, Ákosfalvánál térjen el a Nyárádmentére, Bodon, Nyárádtő irányába.
A haszongépjárművet egy 64 éves, besztercei férfi vezette, a személyautót pedig egy 66 éves, marosvásárhelyi férfi, aki súlyosan megsérült az ütközést követően, és kórházba szállították – közölte a rendőrség, hozzátéve, folytatják a nyomozást az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés vétségének gyanújával.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadékkal járó záporok miatt, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Nicușor Dan államfő csütörtök este kijelentette, hogy egy meghatározott időszakra kinevezett technokrata kormány jobb helyzetbe hozta volna az országot, mint amiben jelenleg van.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.