
Fotó: Maros Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház
Egy 60 éves agyhalott férfi máját, veséjét és szaruhártyáját vették ki szervbegyűjtés céljával marosvásárhelyi, bukaresti és kolozsvári orvoscsoportok csütörtök éjszaka a Marosvásárhelyi Sürgősségi Klinikai Kórházban.
2022. május 20., 21:562022. május 20., 21:56
A súlyos agysérülést szenvedett férfi szerveit a család ajánlotta fel, máját Bukarestbe a Fundeni Klinikai Intézetbe, a veséit a Kolozsvári Urológiai és Vesetranszplantációs Klinikai Intézetbe küldték, a szaruhártya pedig a Bukaresti Szemészeti Sürgősségi Klinikai Kórházba került.
– olvasható a kórház sajtóközleményében. A beavatkozásokat a donor szerveket átvevő kórházak orvoscsoportjai végezték.
A csütörtökön végrehajtott szervbegyűjtés 2022-ben az ötödik volt, amit a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházban végeztek.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
1 hozzászólás