
Archív
Fotó: Barabás Ákos
Közel három tonnányi műanyag kupak gyűlt eddig össze az Udvarhelyszéken kihelyezett szív alakú fémtárolókban.
2020. november 17., 17:152020. november 17., 17:15
Másfél éve, 2019 júliusában helyeztek ki Székelyudvarhely több pontján műanyag kupakok gyűjtésére alkalmas, szív alakú fémtárolókat a helyi közösségi alapítvány és egy vállalkozás együttes kezdeményezésére. A Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány honlapján ismertette,
Mint emlékeztetnek, az első tárolót 2019 szeptemberében ürítették ki, amely mintegy 90 kilogrammnyi kupakot tartalmazott. A mostani adatok arra engedik következtetni az alapítvány munkatársait, hogy a kezdeti lelkesedés nem lankadt, azóta is szüntelenül gyűlnek a kupakok.
A cél pedig változatlan: a szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítése, illetve a kupakok újrahasznosításából befolyó összeg jótékony felhasználása egy egészséges, élhetőbb környezet megteremtésére.
Jelenleg összesen tizennégy gyűjtőpontra van kihelyezve kupaktároló, amelyből tizenkettő Székelyudvarhelyen, egy Székelykeresztúron és egy Farkaslakán található.
Kitalációnak és légből kapott mesének nevezte szerda este a Facebook-oldalán Kelemen Hunor, hogy az RMDSZ Magyar Péter magyar miniszterelnök kérésére döntött a Veștea-kormány beiktatásának elutasítása mellett.
A Székelyfölddel szomszédos Bákó megyében fogták el azt a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy társaival együtt betört egy belgiumi lakásba, ahonnan ékszereket, érmegyűjteményeket és egy órát lopott el – jelentette be a Román Rendőrség.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
szóljon hozzá!