
Tizennyolc udvarhelyszéki iskolából több mint hétszáz nyolcadikos látogatott el a kétnapos rendezvényre
Fotó: Pál Árpád
Új, tágasabb helyszínen rendezték meg az idei sulibörzét a székelyudvarhelyi iskolapszichológusok. A Siculus Ifjúsági Ház két szintjén felállított pultoknál a nyolc helyi középiskola képviselői igyekeztek minél érdekesebben, ötletesebben bemutatni a szakokat, illetve az iskolán kívüli tevékenységeket a nyolcadikosoknak.
2017. április 11., 19:432017. április 11., 19:43
Az Eötvös József Szakközépiskola kertészet szakosai zöldségkosarat készítettek, a pék- és cukrásztanoncok pedig fonott kalácsba ágyazott húsvétitojás-dekorációval díszítették fel standjukat. A Kós Károly Szakközépiskola asztalát a névadó által tervezett egyik épület makettje díszítette, míg a Bányai János Műszaki Szakközépiskola diáklányai manikűrbemutatót tartottak. A Palló Imre Zene- és Képzőművészeti Szakközépiskola minitárlattal volt jelen, a Benedek Elek Pedagógiai Líceum diákjainak Az elvarázsolt Peda című animációs kisfilmje pedig egy misztikus világba vezette be a nyolcadikosokat. A Tamási Áron Gimnázium és a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium tanulói a szakok bemutatása mellett az iskolán kívüli programok, illetve az erős közösségi élet ismertetésével igyekeztek népszerűsíteni intézetüket.
Fotó: Pál Árpád
Mivel a tapasztalatok alapján a székelyudvarhelyi nyolcadikosokhoz több információ jut el a helyi középiskolák kínálatáról, mint a környező települések végzőseihez, főként utóbbiaktól érdeklődtünk arról, hogy mennyire volt hasznos számukra a rendezvény. Mint kiderült, többségük még nem döntötte el, hol folytatja tanulmányait, a szakokról is hiányos ismereteik voltak, a börzén azonban sok információval gazdagodtak, így már könnyebb lesz kiválasztaniuk azt az iskolát, ahova reményeik szerint esélyük van bejutni.
Fotó: Pál Árpád
A leggyakrabban feltett kérdések a bejutási médiákkal, valamint a bentlakási lehetőségekkel kapcsolatosak voltak.
A román-francia kapcsolatok nem szokványos kétoldalú kapcsolatok; hosszú közös történelmünk és nagyon stabil jövőnk van – jelentette ki Nicușor Dan az Emmanuel Macron francia elnökkel tartott találkozója utáni párizsi sajtótájékoztatóján.
Megvan az Analóg november kihívás székelyföldi nyertes iskolája is, amely egy tízezer lej értékű pihenő- és olvasósarkot nyert, ahol a diákokat babzsákok, könyvek és társasjátékok várják majd.
Emmanuel Macron kedden fogadta az Élysée-palotában a Franciaországban munkalátogatáson tartózkodó Nicușor Dant.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bíróság elé állította az országos adóhatóság (ANAF) bukaresti igazgatóságának csalásellenes felügyelőjét, akit októberben tetten értek, amint 3000 lej csúszópénzt fogadott el egy cégvezetőtől.
Mindkét irányban lezárták a forgalmat kedden a 7-es országúton Călimănești nagyszebeni kijáratánál egy LPG-t szállító tartálykocsinál észlelt gázszivárgás miatt. A környék lakóit Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a robbanásveszélyre.
Kilencen jelentkeztek a marosvásárhelyi városháza által kiírt pályázatra, amelynek témája Sütő András szobrának elkészítése. A szobor román párjának, a Constantin Romanu Vivut ábrázoló alkotás elkészítésére hárman jelentkeztek.
Marosvásárhely, Kecskeméttel közösen, bejutott a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért folyó verseny döntőjébe, amit szerdán szerveznek meg. A Maros megyei település mellett szavazni lehet három Hargita megyeire is.
A bukaresti első kerületi bíróság kedden elutasította Călin Georgescu ügyvédeinek összes kérelmét és jogi kifogását, és elrendelte annak a büntetőpernek az alapfokú tárgyalását, amelyben a volt elnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A PSD-s törvényhozók nem fogják megszavazni a Bolojan-kabinet elleni bizalmatlansági indítványt – biztosított kedden a párt elnöke.
A romániai háztartások 89,1 százaléka rendelkezik jelenleg internet-hozzáféréssel; ez 0,5 százalékponttal több a 2024-ben jegyzett aránynál – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
szóljon hozzá!