
A magyar, székely és a községi zászlót jogerős bírósági ítélet miatt kellett levenni
Fotó: Gergely Imre
Jó helyen vannak az üres zászlórudak a gyergyóremetei községháza előtt, mert van esély rá, hogy visszakerüljenek rájuk az ideiglenesen levont zászlók – fogalmaz Árus Zsolt, a Székely Figyelő alapítvány vezetője. A zászlóügy az Emberi Jogok Európai Bíróságán folytatódik.
2021. április 28., 19:092021. április 28., 19:09
2021. április 29., 09:512021. április 29., 09:51
A gyergyóremetei községháza előtt öt oszlopon öt zászló lobogott tizenöt éven át. Januártól azonban három oszlop üresen maradt:
A történet azonban itt nem zárul le, a zászlók kitűzése ellen pert indító, és jogerősen nyerő Dan Tanasă egyesületére még vár egy döntés. „A perbe beavatkozott a Székely Figyelő Alapítvány is, majd látva az ítéletet, panaszt tett az Emberi Jogok Európai Bíróságán, hiszen
Olyannyira nem, hogy ez már első látásra így tűnt a bíróság illetékeseinek is” – fogalmazott Árus Zsolt. Levélben értesítették őt, hogy keresetét befogadták, azaz Strasbourgban tárgyalni fogják az ügyet.
„A történet még nem ért véget, jó helyen vannak az üres zászlórudak a remetei községháza előtt, mert van esély rá, hogy visszakerüljenek rájuk az ideiglenesen levont zászlók” – olvasható a Székely Figyelő alapítvány vezetőjének írásában. Árus leszögezi, ismét beigazolódott, hogy érdemes kiállni a jogaink mellett, vállalni azt is, hogy a hazai bíróságokon jogsértő ítélet születik, mert az egyrészt újabb bizonyíték arra nézve, hogy
Fotó: Gergely Imre
Az alapítvány köszönetet mond Gyergyóremete polgármesterének és az ügyvédjének az együttműködésért, mert a segítségük nélkül ezt a pozitív részeredményt nem érhették volna el.
Beavatkoztak ugyan a perbe, de a bíróság következetesen megtagadott minden kommunikációt velük, az ügy iratait az alperestől, azaz a gyergyóremetei féltől tudták csak megszerezni.
Ismételten biztatnak minden polgármestert, hogy kövesség ezt a példát, mert így utat lehet nyitni az igazság győzelmének.
Mi átadtuk számukra a peranyagot, ami alapján az Emberi Jogok Bíróságához vitték az ügyet. 5-6 év, míg egy ilyen procedúra elindul, de lassan hátha kialakul. Óriási siker lenne, ha ezt nyerésre tudnák vinni” – reagált a témában Laczkó Albert Elemér, Gyergyóremete polgármestere.
Fotó: Gergely Imre
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.
Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
2 hozzászólás