
Jövőre készülhet el az árcsói strand
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elsősorban az iskolások számra épül egy két medencével ellátott strand Korondon, az árcsói részen, amely a turisták és a helyiek kiszolgálására is alkalmas lesz. A korondiak már hallottak az elképzelésről, és szükségesnek látják a megvalósítását.
2020. november 14., 12:262020. november 14., 12:26
Összesen 5,3 millió lejért pályázott sikeresen az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) a korondi önkormányzat a helyi szakközépiskolával együttműködve, hogy strandot építhessenek az Árcsó nevű részen – fejtette ki lapunknak Katona Mihály, a község polgármestere. Mint mondta, a projekttel
Fotó: Erdély Bálint Előd
A projekt részeként két fűthető medence fog megépülni: egy 27×13×1,5 méteres a felnőtteknek, illetve egy gyerekek számára használható 15×9×0,8 méteres. Még nincs eldöntve, hogy ezeket egyszerű édesvízzel vagy gyógyhatású ásványvízzel töltik fel.
valamint olyan épületek létrehozását, ahol irodahelyiségek, öltözők, konyha és szálláshelyek is lesznek, illetve egy sportterem. A munkálatok már folyamatban vannak, a kivitelező a földmunkákat végzi. A beruházást egyébként jövőre kellene befejezni.
Katona Mihály arra is kitért, hogy az önkormányzati tulajdonban lévő területen épülő szabadtéri strandot hosszú távon fedetté szeretnék alakítani, hogy bármikor használható legyen.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rossz évet zártak a helyiek turizmus szempontjából, és tartanak attól, hogy ez jövőre sem lesz másképp, de attól örülnek a stranddal kapcsolatos elképzelésnek. Az általunk megkérdezett korondiak szerint szükség van a beruházásra, hiszen
A strand ugyanakkor hasznos lesz a helyi fiatalok, ugyanakkor az idősek számára is, hiszen így nem kell majd Székelyudvarhelyre, Szovátára utazni, ha valaki ilyen jellegű kikapcsolódásra vágyik – értett egyet egy helybéli házaspár.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Korábban is volt fürdő
Árcsón egyébként régen is volt fürdő és kezelőbázis, ahol az ásványvizet kecsketejjel összekeverve a nőgyógyászati betegségek gyógyítására használták. Ezt a létesítményt azonban egy éjszaka elkártyázta a tulajdonosa, és az lassan megszűnt – elevenítette fel érdekességként a polgármester. A mostani komplexum ugyan nem a régi helyén épül meg, hiszen az a terület a rendszerváltozás után ismét magánkézbe került, de ahhoz nagyon közeli helyszínen dolgoznak.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerdán 5,1004 lej/euró hivatalos árfolyamot jelentett be, ez pedig az első alkalom az elmúlt egy évben, hogy az európai valuta átlépte az 5,1 lejes pszichológiai küszöböt.
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra – közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
Első házként elfogadta szerdán a szenátus azt a törvénytervezetet, amely lehetővé teszi a középiskolák számára, hogy igazgatótanácsi döntéssel betiltsák a mobiltelefonok használatát az iskolában.
Belép a román piacra a Normal dán kiskereskedelmi vállalat – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál információ alapján.
Az alkotmánybíróság szerdai döntése szerint sérti az alkotmányt az a törvénytervezet, amely szerint a romániai kluboknak a hivatalos mérkőzéseken legalább 40 százalékban hazai sportolókat kell szerepeltetniük a 2026–2027-es szezontól.
Április 29-én elhunyt Czegő Zoltán (1938–2026) költő, író, újságíró – közölte a szerző halálhírét a Magyar Írószövetség. A több elismerést kapott szerző számos verseskötete, elbeszélése, novellája, regénye és publicisztikája jelent meg.
Az alkotmánybíróság szerdán közölte, hogy helyt adott a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) beadványának és alkotmányellenesnek nyilvánította a közszolgálati televízió és rádió vezetőtanácsi tagjainak kinevezéséről szóló parlamenti határozatokat.
Nagy mennyiségű szemetet dobott ki a csíkszeredai Suta-tó mellett, ötvenezer lejes bírságot kapott érte egy helyi cég, amelyet nemrég sikerült azonosítania a Csíkszeredai Helyi Rendőrségnek.
A gyimesbükki Fejér Sándor joggal nevezhette magát a sors kegyeltjének, hiszen a csodával határos módon maradt életben a Bilibók-tetőn, s került messzi földre. Idegenből hazaküldött levelei a szülőföldszeretet szépirodalmi igényű megnyilvánulásai.
szóljon hozzá!