
A régi hokipálya helyén épül meg a sportcsarnok
Fotó: Gergely Imre
Az alapozás előkészítése kezdődik el a hokipálya helyén Gyergyóalfaluban, ahol sportcsarnok épül. A nagyközség egy másik részén pedig multifunkcionális sportpálya építése közeleg, amely egy közösségi tér része lesz.
2021. június 02., 09:042021. június 02., 09:04
2021. június 02., 10:002021. június 02., 10:00
Régi álma Gyergyóalfalunak, hogy egy olyan sportcsarnoka legyen, amely labdajátékoknak is megfelel. Ennek építése április elején el is kezdődött, az Országos Beruházási Ügynökség (CNI) finanszírozásával megvalósuló munkálatok helyszínét Cseke Attila fejlesztési miniszter is megtekintette minapi gyergyószéki látogatása során.
Azóta a munkagödör mellett alapozáshoz szükséges vasazat is oda került. Várják, hogy a kivitelező mikor kezd a látványosabb munkafázisnak – mondta el érdeklődésünkre válaszolva Gáll Szabolcs, a település polgármestere.
Fotó: Gergely Imre
Cseke Attila tárcavezető pár napja jelentette be, hogy más erdélyi települések mellett Gyergyóalfaluban is új sportlétesítmény építését támogatják, erre közel 3 millió lejt szánnak.
A helyiek által Guszti-kertnek nevezett helyre tervezett sportbázis a múlt évben átadott modern játszótér mellett lesz.
Fotó: Gergely Imre
A szomszédos, felújítás alatt álló Mikó-kúriában közösségi házat alakítanak ki, az udvaron áll a szociális központ is. Ezek így
– vázolta a polgármester. Ez téli időszakban is élettel lesz tele, hiszen úgy tervezik, hogy a sportpályára állítják majd fel a hokipalánkot, és itt kap majd helyet a jégpálya, amelyet a sportcsarnok építése miatt fel kellett számolniuk.
A Cseke Attila miniszter által bejelentett új fejlesztés kapcsán Barti Tihamér, az RMDSZ Székelyföldi Önkormányzati Tanácsának elnöke érdeklődésünkre elmondta: Gyergyószék sportstratégiájának része, hogy minden településen bővíteni kell a sportolási lehetőségeket fiataloknak és időseknek egyaránt, ehhez a politikusoknak a szükséges infrastrukturális fejlesztéseket kell hozzátenniük.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
szóljon hozzá!