
Az orvosi egyetem udvarán található épületben alakítanak ki ideiglenes kórházat
Fotó: Haáz Vince
Tíz napon belül már fogadni tudja a koronavírussal fertőzött betegeket az a kórház, amelyet a volt orvosi egyetem sportcsarnokába hoznak létre Marosvásárhelyen.
2020. április 14., 20:502020. április 14., 20:50
Az enyhe és közepesen súlyos tünetekkel rendelkező koronavírussal fertőzött betegeket kezelik majd abban az egészségügyi épületben, amelyet a volt orvosi egyetem sportcsarnokában alakítanak ki. Erről a megyei sürgősségi bizottság hétfő esti ülésén született döntés.
Mara Togănel prefektus szerint az 1901 négyzetméter felületű teremben egy- és kétágyas elkülönített tereket tudnak létrehozni, előre láthatóan 80-100 ágyat helyeznek majd el. „Minden érintett hivatalos intézmény képviselőivel egyeztettünk, együttműködünk, hogy a lehető legrövidebb időn belül ez az elképzelés megvalósulhasson” – mondta.
Leonard Azamfirei rektor szerint az orosi egyetem udvarán levő sportcsarnok megfelelően tágas és védett, így alkalmas, hogy ideiglenesen betöltse az egészségügyi intézmény szerepét. Az egyetem közelében vannak a koronavírussal fertőzött betegeket kezelő klinikák, így a betegeket bármikor át lehet szállítani azokba. Cristian Boeriu orvos, a prefektus egészségügyi tanácsadója kifejtette,
A sportcsarnok átalakításának terve már elkészült, megrendelték a szükséges építőanyagokat is, az ígéretek szerint ezek a hét második felében meg fognak érkezni. A tervek szerint a sportcsarnokban kialakítandó kórház keddtől számítva 7-10 nap múlva működőképes lesz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadékkal járó záporok miatt, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Nicușor Dan államfő csütörtök este kijelentette, hogy egy meghatározott időszakra kinevezett technokrata kormány jobb helyzetbe hozta volna az országot, mint amiben jelenleg van.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
Javultak a hazai magyar diákok románérettségi-eredményei: míg 2024-ben országosan 68,1 százalékuk szerzett átmenőjegyet, tavaly 79,42, idén pedig már 88,15 százalékuk teljesítette sikeresen a vizsgát.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
szóljon hozzá!