
A sportcsarnok terve
Fotó: rmdsz.ro
Egy-egy sportcsarnokkal bővül Csíkszentmihály és Marosvécs: hamarosan kezdetét veszi a létesítmények építése a településeken – tájékoztat az RMDSZ sajtóosztálya.
2023. január 18., 14:332023. január 18., 14:33
Három magyarlakta településen kezdődhet el újabb létesítmények építése: Csíkszentmihályon és Marosvécsen sportcsarnok, míg a Bihar megyei Szentjobbon kultúrotthon létrehozásához kaptak támogatást.
„Minden magyar közösségre odafigyelünk, élhetőbbé tesszük településeinket, mert hisszük, hogy a szülőföldön kell és lehet jövőt építeni” – fogalmazott az RMDSZ közleményében Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes.
„Erdély három magyarlakta településén indítunk új beruházást, a helyi közösségeknek építünk olyan létesítményeket, amelyek a közösségi életet, a kikapcsolódást, a sportolást és a művelődést szolgálják. A fejlesztési minisztérium biztosítja a szükséges, 24,7 millió lejes finanszírozást” – nyilatkozta Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési miniszter.
így helyi mérkőzéseket és eseményeket is szervezhetnek majd, valamint a sportcsarnok játékfelületét is több sportág gyakorlásához alkalmas módon szerelik fel, hogy az iskolai tanórákra is használható legyen.
A marosvécsi létesítmény szintén korszerű felszerelést kap, és a tervek szerint 102 személy befogadására alkalmas lelátót építenek hozzá. Több sportág gyakorlására alkalmas teret alakítanak ki,
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
szóljon hozzá!