
A Szív utcai sátortetős műjégpálya. Könnyebbé válhat a működtetése, ha egy önkormányzati cég ügykezelné
Fotó: Veres Nándor
Költséghatékonyabb, egyszerűbb és átláthatóbb ügykezelés érdekében önkormányzati cégnek adnák át Csíkszereda több sport- és szabadidős ingatlanját. Így többek között az Erőss Zsolt Aréna, a Csíki Csobbanó, a hargitafürdői és a zsögödi mofetták, a Molnár Lajos és Vákár Lajos műjégpályák, valamint a városi strandok is a tavaly létrehozott Csíki Sport és Rekreatív Kft. ügykezelésébe kerülnének.
2022. április 21., 20:432022. április 21., 20:43
2022. április 21., 20:452022. április 21., 20:45
A csíkszeredai önkormányzati képviselők legutóbbi ülésükön célszerűségi tanulmányt fogadtak el arról, hogy milyen előnyökkel járna, ha a város különböző sportlétesítményeit, szabadidős és kikapcsolódási lehetőségeket nyújtó ingatlanjait önkormányzati cég igazgatná. Korodi Attila polgármester a téma kapcsán kifejtette:
Ennek megvalósítására szükség van még a Versenytanács jóváhagyására is. Néhány érintett épület jelenleg a Városi Sportklubhoz (VSK) tartozik, Korodi szerint
A hargitafürdői mofetták is az említett cég ügykezelésébe kerülnének
Fotó: Gecse Noémi
Lászlófy Botond, a csíkszeredai VSK igazgatója megkeresésünkre megerősítette ezt, mint mondta,
Szerinte az egyik legnagyobb gondot a létesítményeknél a személyzet biztosítása okozta, hiszen adott esetben több munkaerőre lett volna szükség, amelyet csak átcsoportosítással tudtak megvalósítani, ugyanis új munkaerő alkalmazására az önkormányzatnak nem volt kerete. Egy cég esetében viszont a humánerőforrás-problémák könnyen kezelhetők.
Tíz ingatlanra vonatkozik
A célszerűségi tanulmányban foglaltak szerint tíz városi ingatlan kerülne a tavaly év végén létrehozott Csíki Sport és Rekreatív Kft. igazgatása alá. Első körben a Csíki Csobbanó, az Erőss Zsolt Aréna, a Kós Károly utcai sportcsarnok, a Molnár Lajos sátortetős műjégpálya, valamint a hargitafürdői mofetta ügykezelését venné át a cég. A későbbiekben, amint a jogi helyzetük lehetővé teszi, a Szeredai-fürdő és a majdani szabadidős park, a Jégpálya lakótelepi strand, a zsögödfürdői strand, a zsögödfürdői mofetta, illetve a Vákár Lajos Műjégpálya is az önkormányzati cég ügykezelésébe kerülne.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
1 hozzászólás