
Egy korszak lezárul. Több mint hétmillió lejes beruházás zajlik
Fotó: Veres Nándor
Már felszámoltak két medencét, alapot öntöttek, ugyanakkor a sportpálya és a kerékpárpálya is körvonalazódik Csíkszereda nyugati peremén, a leromlott Szeredai-fürdő egy részének átalakításával, ahol egy sport- és szabadidőparkot alakítanak ki európai uniós támogatással.
2023. január 04., 08:002023. január 04., 08:00
2023. január 04., 14:272023. január 04., 14:27
Az egykori, rövid ideg működő olimpiai méretű úszómedence, akárcsak a közelében kialakított gyermekmedence már nyomokban sem lelhető fel a Szeredai-fürdőnél, amelyet tulajdonképpen kettévágott az átépítés. Igaz, az eredeti fürdő csak azt a két, a Szécseny utcához közeli medencét foglalta magában, amelyek megmaradtak, a strandot később bővítették a már felszámolt résszel. A munkálatokat tavaly októberben kezdték el, miután egy sikertelen közbeszerzést követően új licitet kellett kiírni.
– vázolta kérdésünkre Bors Béla csíkszeredai alpolgármester, aki szerint a kivitelezés az ütemterv szerint halad.
Fotó: Veres Nándor
Mint megtudtuk, ha nem lesz túl hideg, a munkálatok télen is folytatódnak, mert a kilátó szerkezetét fa- és fémelemekből kell összeállítani, így ennek más akadálya nem lehet.
Az európai uniós támogatást leromlott zöldövezetek helyreállítására nyerte a város, ezért az átalakítás nem érinti a fürdő területének egy jelentős részét, így a vendéglő, kazánház épületeit, illetve a két legrégebbi medencét sem.
Az alpolgármester elismerte, év végére óriási kontraszt lesz majd az új sportpark, illetve a romokban álló fürdő között, amelyet kerítés fog elválasztani, ha addig nem kezdődik el bármilyen helyreállítás ott is.
Fotó: Veres Nándor
A projekt második része az 1,2 kilométer hosszúságú aszfaltozott kerékpárút kialakítása, amely a Fürdő utca végétől a sportparkig vezet, az út jobb szélén, a meglévő járda helyén. Az átalakítás során a több éve bezárt és elhanyagolt strandon az egykori olimpiai méretű, és a szomszédságában lévő sekély vizű medencéket fel kellett számolni. Sportolási célokra egy kétsávos, rugalmas, műanyag felülettel burkolt futópályát készítenek, közepén gyepterülettel, amely labdajátékokra lesz alkalmas, de helyreállítják a lábteniszpályát, amely tollaslabdázásra is lehetőséget biztosít.
Egy krossz- és kerékpárpálya a bicikliseket szolgálja ki, az Olt közelében egy biodiverzitást bemutató tanösvényt terveznek, amely körbevezet a kerítés mentén, ott készül a már említett kilátó is.
A beruházás értéke közel 7,3 millió lej, amelyből a város önrésze 1,1 millió lej, a többi európai uniós támogatás.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
1 hozzászólás