
Két sós vizű dézsa és szauna is van a homoródalmási fürdőben
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fedett dézsákkal, szaunával, öltözőkkel és rendezvényteremmel felszerelt fürdőt hozott létre az önkormányzat Homoródalmáson a sóskútnál, amelyet jövő héten helyeznek üzembe. A cél, hogy ne csak átutazzanak a turisták a községen.
2020. augusztus 18., 10:562020. augusztus 18., 10:56
2020. augusztus 18., 10:572020. augusztus 18., 10:57
Már a korábbi községvezetők is szerettek volna egy hasonló fürdőt létrehozni Homoródalmáson, most pedig az Európai Unió Leader/programjában pályázva, ugyanakkor Hargita Megye Tanácsának segítségével és helyi forrásokat felhasználva végre sikerült kivitelezni az elképzelést – jelentette ki a létesítmény bemutatóján Tikosi László polgármester.
– magyarázta az elöljáró.
Mindemellett van játszótér, kinti sütésre alkalmas rész, szauna, ugyanakkor rendezvényterem, továbbá külön öltöző a nőknek és a férfiaknak is. Az önkormányzat által üzemeltetett fürdőt jövő héten nyitják meg a látogatók előtt, hiszen még néhány apróbb munkálat hátra van. A közeljövőben fognak dönteni a belépési díjról a helyi képviselők, akik azt szeretnék, hogy a helyiek kedvezményesen látogathassanak oda.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az elképzelés szerint az érdeklődők előre be kell jelentkezzenek – helyeket foglalva – , hogy ne legyen tumultus. Utóbbiról a polgármesteri hivatalban lehet bővebben érdeklődni. Tikosi rámutatott,
Az Almási-barlang meglátogatása után, újabb kikapcsolódási lehetőséget jelenthet a fürdőzés, a kettőt pedig egy csomagban is lehetne biztosítani a turistáknak – jegyezte meg a polgármester. Hozzátette, jövőre tovább szeretnék bővíteni a fürdőt, egyebek mellett a gyerekek, illetve a felnőttek számára kialakított medencékkel.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A sós fürdő bemutatóján jelen volt Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, Bíró Barna Botond alelnök, illetve Antal Lóránt szenátor is, akik lényegesnek tartották az Almási-barlang felé vezető út leaszfaltozását és azt, hogy villanyáramot vezessenek le a festői szépségű völgybe.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!