
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Több felcsíki ház udvaráról is értékeket tulajdonítottak el ismeretlenek a hétvégén. A károsultak feljelentést tettek a rendőrségen, és abban bíznak, hogy lakossági információkat is kapnak az ügyben, amelyek segíthetik a nyomozást.
2024. június 26., 21:082024. június 26., 21:08
2024. július 03., 16:452024. július 03., 16:45
„A szüleim voltak a legnagyobb károsultjai a szombat éjjeli lopásoknak Madéfalván. Nem tartózkodtak otthon, a garázsépületből a tolvajok elvittek több szerszámgépet, szerszámokat, eszközöket, téligumiabroncs- és alufelniszettet, hozzávetőleg 3–4 ezer lejes kárt okoztak” – osztotta meg a Székelyhonnal egy madéfalvi lakos, akinek a szüleihez vasárnapra virradóan törtek be a tolvajok Madéfalván. Hozzátette, többen is megjárták, így a többi érintett szomszéddal egyeztetve arra jutottak, hogy
„Arra kérem a lakókat, ha bármilyen információjuk, észrevételük van, jelezzék a rendőrségnek” – tette hozzá. Ők kedden tettek feljelentést a rendőrségen, lévén, hogy hétfő hivatalos munkaszüneti nap volt.
Egy másik, szintén madéfalvi lakos a Facebookon is megosztotta figyelmeztetésként, hogy négy ismeretlen járt vasárnapra virradóan az utcájukban. Erről tanúskodnak a kamerafelvételek is abból az időpontból, amikor náluk és a szomszédban is több értéket elloptak az udvarról. Ő is úgy gondolja, valószínű szervezett módon történhetett az akció, amíg a tettesek kipakoltak az udvarokról, valaki elvihette az értékeket egy járművel.
– mondta el a Székelyhonnak. Hozzátette, ők olcsón megúszták az esetet, ahhoz képest, hogy a szomszédjukban egy garázst kiürítettek a bűnözők. Úgy tudja, hogy Rákoson, Vacsárcsiban, Borzsovában is történtek hasonló lopások.
Szentes Csaba, Madéfalva polgármestere érdeklődésünkre elmondta, valóban jelezték neki a faluból, hogy történtek néhány háznál lopások a hétvégén. Mint mesélte, az egyik helyen a tulajdonos felébredt, észrevette a behatolókat, megzavarta őket, így hamar távoztak a helyszínről, és végül nem tudtak lopni onnan.
– tette hozzá a községvezető.
Ferencz Tibor, Szépvíz polgármestere ugyancsak megerősítette, hogy Borzsovában is voltak lopások a hétvégén, több házhoz bejártak. A károsultak feljelentést tettek kedden a rendőrségen, a község térfigyelő kameráinak a felvételeit pedig a rendőrség rendelkezésére bocsátotta, tette hozzá.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság érdeklődésünkre közölte, hogy a csíkszeredai 1-es számú vidéki körzeti rendőrőrsre hat feljelentés érkezett lopások ügyében. Az esetek többségében a házak udvarán nyitva hagyott járművekből tulajdonítottak el értékeket éjszaka, de arra is volt példa, hogy pénzt vittek el, mezőgazdasági gépből szívták le az üzemanyagot, vagy elektromos akkumulátort emeltek el. A rendőrség a gyanúsítottak körét felállította, az ügyben lopás miatt indított büntetőeljárást.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
2 hozzászólás