
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Sörösládák borultak az úttestre a 12A jelzésű országút Szépvízen áthaladó szakaszán, csütörtökön reggel. Személyi sérülés nem történt, de jelentős anyagi kár keletkezett.
2024. július 04., 10:072024. július 04., 10:07
Közúti balesethez riasztották a rendőrséget csütörtökön reggel Szépvízre. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az ellenőrzések során kiderült, hogy egy 23 éves gyimesközéploki férfi egy félpótkocsis nyergesvontatóval haladt a 13A jelzésű országúton Kománfalva irányából Csíkszereda felé, amikor Szépvízen baleset érte.
A pótkocsi ponyvás nyergesvontatójában számos üres- és teli sörösláda volt.
Az autóban kizárólag a sofőr tartózkodott, személyi sérülés nem történt a baleset során. Az országutat már megtisztították, így a forgalom zavartalanul halad a baleset helyszínén.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A havazás mellett újabb fagyos reggelre ébredtünk országszerte, ám most közel sem Csíkszeredában volt a leghidegebb.
Noha új buszokra és jóval nagyobb járatsűrűségre váltott a csíkszeredai tömegközlekedés, nagyon sok kifogás merült fel az új menetrendekkel, útvonalakkal kapcsolatban. Ezeket most igyekeznek felhasználni a módosításokhoz – tudtuk meg.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
szóljon hozzá!