Hirdetés
Hirdetés

Sorok az áramszolgáltató vállalatnál: van rá mód, hogy elkerüljük

Az előjegyzési lehetőséget hirdető falragasz. Időt spórolhatunk meg, ha kihasználjuk az újítást •  Fotó: Pinti Attila

Az előjegyzési lehetőséget hirdető falragasz. Időt spórolhatunk meg, ha kihasználjuk az újítást

Fotó: Pinti Attila

Továbbra is hosszú sorok alakulnak ki naponta a legnagyobb áramszolgáltató vállalat csíkszeredai egységénél, az ügyfelek számára viszont mindössze három széket helyeztek ki, ezért sokan – közöttük idős személyek és kisgyermekes szülők – lábon állva kénytelenek akár órákat várni a hőségben. A kellemetlenség elkerülésére van megoldás: időpontot lehet foglalni.

Iszlai Katalin

2021. augusztus 06., 11:042021. augusztus 06., 11:04

2021. augusztus 06., 12:552021. augusztus 06., 12:55

Hónapok óta bosszúságot okoznak a fogyasztóknak az Electrica áramszolgáltató vállalat csíkszeredai egysége előtt kialakult sorok, a kánikula beköszöntével viszont a korábbinál is elviselhetetlenebbé vált a helyzet. Egy szerkesztőségünket megkereső panaszos elmondása szerint nemrég tett látogatásakor mintegy harminc személy állt sorban az áramszolgáltató előtt, közöttük több idős és kisgyermekes szülő, de

mindössze három szék volt kihelyezve az ügyfelek számára. Mások a fák alatt, a fűben ültek le, menedéket keresve a nap elől.

Noha az egység csak nyolc órakor nyit, sokan már órákkal azelőtt a helyszínre mennek, hogy minél hamarabb sorra kerülhessenek.

Idézet
Bent mindenki nagyon kedves és segítőkész, de rengeteg időt felvesz, míg odajut az ember.

Ebben a nagy melegben várakozni nagyon megterhelő, az emberek feszültek, elégedetlenkednek. Jó lenne, ha tennének valamit a probléma enyhítése érdekében” – fogalmazott a csíkszeredai nő.

Három megoldást kínálnak

A kellemetlen helyzet kapcsán megkerestük az áramszolgáltatót, kérdéseinkre a bukaresti központból kaptunk választ. Mint fogalmaztak,

tisztában vannak azzal, hogy az energiapiac liberalizációja óta országszerte, így Hargita megyében is megnövekedett a székhelyeiket felkereső ügyfelek száma, ezáltal pedig a várakozási idő is emelkedett.

Ezt az is befolyásolja, hogy az egyes ügyfelek milyen panasszal fordulnak hozzájuk, mert vannak esetek, amelyek megoldása hosszú időbe telik (például ha valaki egyszerre több szerződést akar felmondani). Emellett a járványhelyzet is hatással van a kérdésre, mivel egyszerre kevesebb személy belépését tudják biztosítani az épületbe. Ettől eltekintve

dolgoznak azon, hogy főként idősebb ügyfeleik problémáit minél rövidebb időn belül rendezni tudják.

Azt is kiemelték továbbá, hogy a székhely előtt kihelyezett székek is az idősek kényelmét szolgálják, arra viszont már nem tértek mi, miért csak hármat biztosítanak ezekből.

Három szék. Lehetne több is... •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Három szék. Lehetne több is...

Fotó: Pinti Attila

Felhívták továbbá az érdeklődők figyelmét, hogy a várakozási idő csökkentése érdekében több megoldással is élhetnek. Elsősorban egy előjegyzési lehetőséget ismertettek:

a székhely előtt kifüggesztettek egy hirdetményt, az azon szereplő QR-kód beolvasásával vagy a link megnyitásával időpontot foglalhatnak az ügyfelek.

Ezt követően e-mailben is megkapják, hogy mikor kell felkeresniük az adott egységet, és az előtt öt perccel ajánlott megjelenniük a helyszínen. A szóban forgó cím ide kattintva is elérhető. Itt bárki időpontot foglalhat, a dátum kiválasztása után mindössze a nevet, egy telefonszámot és egy e-mail címet kell megadni (utóbbi nem kötelező). A várakozási idő csökkentése érdekében hozott intézkedések közé tartozik továbbá a telefonon és az e-mailen keresztül történő kommunikáció, az érdeklődők a 0244–406006-os telefonszámon vagy a clienti@electricafurnizare.ro címen továbbíthatják kérdéseiket a szolgáltatónak. Emellett arra biztatnak, hogy aki teheti, online kössön új szerződést.

Hirdetés

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 18., kedd

Az EU sereghajtója Románia az oktatási kiadások tekintetében

Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.

Az EU sereghajtója Románia az oktatási kiadások tekintetében
Hirdetés
2026. augusztus 18., kedd

Adatfrissítésre hívják be a tartalékosokat Hargita megyében

Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.

Adatfrissítésre hívják be a tartalékosokat Hargita megyében
2026. augusztus 18., kedd

Ön tudja mikor jár le autója műszakija? – így ellenőrízheti online

A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.

Ön tudja mikor jár le autója műszakija? – így ellenőrízheti online
2026. augusztus 18., kedd

Éjszakába nyúló mentések: nyolc turistát helyeztek biztonságba a hegyimentők – videóval

Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.

Éjszakába nyúló mentések: nyolc turistát helyeztek biztonságba a hegyimentők – videóval
Hirdetés
2026. augusztus 18., kedd

Pótérettségi: még soha nem volt ilyen magas a sikeresen vizsgázók aránya

Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.

Pótérettségi: még soha nem volt ilyen magas a sikeresen vizsgázók aránya
2026. augusztus 18., kedd

Hátulról rohant bele a lovasszekérbe a kisbusz, hatan megsérültek

Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.

Hátulról rohant bele a lovasszekérbe a kisbusz, hatan megsérültek
Hirdetés
2026. augusztus 18., kedd

Döntött az alkotmánybíróság a Románia és az IBRD közötti hitelmegállapodásról

Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&

Döntött az alkotmánybíróság a Románia és az IBRD közötti hitelmegállapodásról
2026. augusztus 17., hétfő

A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az összeférhetetlenség miatt elmarasztalt köztisztségviselőket

A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.

A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az összeférhetetlenség miatt elmarasztalt köztisztségviselőket
2026. augusztus 17., hétfő

Nem lehet vagyonnyilatkozatok benyújtására kötelezni a köztisztségviselőkkel nem hivatalos párkapcsolatban élőket

Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.

Nem lehet vagyonnyilatkozatok benyújtására kötelezni a köztisztségviselőkkel nem hivatalos párkapcsolatban élőket
Hirdetés