
A szakember szerint a visszaváltós rendszerrel meg fog szűnni az üveggyűjtés előbb-utóbb. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A visszaváltós rendszer bevezetésével annyira elértéktelenedett az üveg, hogy míg korábban öt kilogrammért adtak egy sört a gyűjtések során, addig most tíz kilogramm üveget kell leadni. Ilyen és ehhez hasonló érdekességekkel indul a lomtalanítás Háromszéken.
2024. március 05., 17:152024. március 05., 17:15
Március 18-án Illyefalván kezdi idei lomtalanítási akcióját a sepsiszentgyörgyi TEGA Rt., másnap a községhez tartozó településeken, Aldobolyban, Sepsiszentkirályon és Szalomérben gyűjtenek lomot. Július 10-ig a megye 106 településére jutnak el.
„Belevágunk, mert itt a tavasz, és akarjuk végezni a dolgunkat” – fogalmazott Máthé László igazgató. Ami viszont az idei évet nehezebbé teszi, az a visszaváltásos rendszer bevezetése, ami leginkább az üveggyűjtést nehezítette meg.
„Nagyon röviden a helyzet a következő: míg korábban elfogadható áron tudtuk értékesíteni a begyűjtött üveget, az idén nevetségesen kis összeget akartak adni érte. Úgy gondoltuk, az sincs rendben, hogy akkor nem gyűjtünk üveget, mert nem tudjuk továbbadni. Végül az a megoldás született, hogy
Úgy gondolom, a visszaváltós rendszerrel meg fog szűnni az üveggyűjtés, ha nem is az idén, de jövőre biztosan, mert az emberek maguk fogják visszaváltani, nem lesz már üveg” – magyarázta a TEGA igazgatója.
A vidéki lomtalanítás programja
Fotó: TEGA Rt.
A köztisztasági vállalat felhívja a figyelmet, hogy az akció lomok (fölöslegessé vált tárgyak) és nem lomb (azaz falevelek) gyűjtésére vonatkozik, amelynek keretében
Ilyenek például a régi bútorok, gumiabroncsok, textíliák, de ebbe a kategóriába esnek a háztartási elektronikai cikkek is: mindegy, hogy tévékészülék, hajszárító vagy kiszuperált hűtőszekrény – a TEGA ezeket is elszállítja, illetve
A TEGA minden olyan településen végez lomtalanítást, amely hozzá tartozik, Sepsiszentgyörgy esetében azonban ez másképp működik. Máté László arra figyelmeztet, akinek régi bútora van, amelyre nem tart igényt, ne a szemeteskukák mellé tegye le, hanem egyeztessen a TEGA-val a 0267 310 123-as telefonszámon, és
Nem árt tudni, hogy 2024-től csak az elektronikai cikkek és a kartonpapír ellenértékét ütik le a hulladékszállítási számlából.
Változatos programkínálattal várja a közönséget a gyergyóalfalvi Petőfi Művelődési Központ a következő hetekben.
Gyergyószentmiklós önkormányzata értesíti a város mezőgazdasági földtulajdonosait, hogy január 15-én, 9 órától közgyűlést tartanak a képviselő-testület üléstermében. Bizottsági tagokat választanak.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy Romániában létezik egy olyan réteg, amelyik a szabályokat tudatosan kijátszva nem fizet helyi adót, miközben a többség becsületesen eleget tesz kötelezettségeinek.
Az adóemelés, közlekedés és parkolás mellett többek között a tervezett Drakula Park, az okoskukák, és a Harvíz Rt. óriáspályázata kerültek terítékre témaként a csíkszeredai városvezetés által megszervezett szerdai sajtóbeszélgetésen.
A fiatalokat érintő kérdésekről tartanak előadásokat és panelbeszélgetéseket szakemberek január 20-án, a Szakszervezetek Művelődési Házában. A rendezvény érdemi válaszokkal szolgál a fiatalok dilemmáira.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy a közigazgatási intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetet a kormánykoalícióban fogják véglegesíteni.
Három Temes megyei rendőr megsérült szerda reggel a lugosi rendőrség egyik melléképületében történt robbanásban, ahol az erkölcsi bizonyítványokat kiállító iroda működik.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Két román állampolgár is szerepel Európa legkeresettebb bűnözőinek listáján. Egyikük a mezőméhesi nőgyilkosság feltételezett elkövetője – szúrta ki a Digi24 hírportál.
A helyi és a központi közigazgatás reformjáról szóló törvénytervezet indoklása szerint az intézkedéscsomag alkalmazásával 2026-ban 3,367 milliárd lejjel csökkennek a költségvetési kiadások.
szóljon hozzá!