
A szakember szerint a visszaváltós rendszerrel meg fog szűnni az üveggyűjtés előbb-utóbb. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A visszaváltós rendszer bevezetésével annyira elértéktelenedett az üveg, hogy míg korábban öt kilogrammért adtak egy sört a gyűjtések során, addig most tíz kilogramm üveget kell leadni. Ilyen és ehhez hasonló érdekességekkel indul a lomtalanítás Háromszéken.
2024. március 05., 17:152024. március 05., 17:15
Március 18-án Illyefalván kezdi idei lomtalanítási akcióját a sepsiszentgyörgyi TEGA Rt., másnap a községhez tartozó településeken, Aldobolyban, Sepsiszentkirályon és Szalomérben gyűjtenek lomot. Július 10-ig a megye 106 településére jutnak el.
„Belevágunk, mert itt a tavasz, és akarjuk végezni a dolgunkat” – fogalmazott Máthé László igazgató. Ami viszont az idei évet nehezebbé teszi, az a visszaváltásos rendszer bevezetése, ami leginkább az üveggyűjtést nehezítette meg.
„Nagyon röviden a helyzet a következő: míg korábban elfogadható áron tudtuk értékesíteni a begyűjtött üveget, az idén nevetségesen kis összeget akartak adni érte. Úgy gondoltuk, az sincs rendben, hogy akkor nem gyűjtünk üveget, mert nem tudjuk továbbadni. Végül az a megoldás született, hogy
Úgy gondolom, a visszaváltós rendszerrel meg fog szűnni az üveggyűjtés, ha nem is az idén, de jövőre biztosan, mert az emberek maguk fogják visszaváltani, nem lesz már üveg” – magyarázta a TEGA igazgatója.
A vidéki lomtalanítás programja
Fotó: TEGA Rt.
A köztisztasági vállalat felhívja a figyelmet, hogy az akció lomok (fölöslegessé vált tárgyak) és nem lomb (azaz falevelek) gyűjtésére vonatkozik, amelynek keretében
Ilyenek például a régi bútorok, gumiabroncsok, textíliák, de ebbe a kategóriába esnek a háztartási elektronikai cikkek is: mindegy, hogy tévékészülék, hajszárító vagy kiszuperált hűtőszekrény – a TEGA ezeket is elszállítja, illetve
A TEGA minden olyan településen végez lomtalanítást, amely hozzá tartozik, Sepsiszentgyörgy esetében azonban ez másképp működik. Máté László arra figyelmeztet, akinek régi bútora van, amelyre nem tart igényt, ne a szemeteskukák mellé tegye le, hanem egyeztessen a TEGA-val a 0267 310 123-as telefonszámon, és
Nem árt tudni, hogy 2024-től csak az elektronikai cikkek és a kartonpapír ellenértékét ütik le a hulladékszállítási számlából.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.
Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.
A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.
szóljon hozzá!