
Közösen vonultak, elöl a listavezető, Kovács Mihály Levente
Fotó: Haáz Vince
Az összefogás listájának nevezte Kovács Mihály Levente, az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének elnöke azt a városi tanácsosi jelöltlistát, amelyet pénteken nyújtottak be. Kijelentette: Soós Zoltán polgármesterrel szövetkeztek, hogy Marosvásárhely tovább fejlődhessen.
2024. április 26., 15:502024. április 26., 15:50
A Magyar Polgári Erő és Pro Európa Roma Párt képviselője is helyet kapott azon a tanácsosi jelölt-listán, amelyet az RMDSZ marosvásárhelyi szervezete iktatott pénteken kora délután a megyeszékhely polgármesteri hivatalában.
Leadták a támogatói aláírásokat
Fotó: Haáz Vince
Kovács Mihály Levente az összefogás listájának nevezte a benyújtott névsort, amelyen
A marosvásárhelyi szervezet elnöke úgy értékelte, négy évvel ezelőtt Marosvásárhelyt sikerült a fejlődés útjára állítani, így most az a kérdés, hogy a város folytatja ezt az utat, vagy visszafordul – utalt arra, hogy a húsz év után leváltott volt polgármester, Dorin Florea vissza akar térni a városháza élére.
Kovács Róbert Zsolt és Birtalan István két új jelölt, ők a legfiatalabbak
Fotó: Haáz Vince
Kovács szerint a június 9-én esedékes választásokon Marosvásárhely fejlődése a tét, a benyújtott tanácsosi lista azért jött létre, hogy a város megmaradjon a fejlődés útján. Újra kihangsúlyozta, hogy
Csibi Attila Zoltán, az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöke arról beszélt a marosvásárhelyi városháza előtt, hogy a fejlődéshez pénzre és bátor döntésekre van szükség, és Marosvásárhelyen négy évvel ezelőtt sikerült a közösségnek cselekedni, változást elérni.
A listán szereplő három hölgyből kettő hiányzott: Karácsony Erdei Etel és Kakassy Blanka
Fotó: Haáz Vince
„Nehéz volt átállni az új ritmusra, nem mindenki tudott egy tempóra lépni, de a munkát folytatni kell” – fogalmazott. Úgy értékelte, hogy
Megerősítette, hogy a megyei RMDSZ is Soós Zoltánt támogatja.
Nagy az egyetértés
Fotó: Haáz Vince
A benyújtott lista első 15 jelöltje: Kovács Mihály Levente, Frunda Csenge Orsolya, Kelemen Atilla Márton, Kerekes Károly, Karácsony Erdei Etel, Iszlai Tamás, Birtalan István Balázs, Jakab István, W. Szabó Péter, Csíki Zsolt, Kakassy Blanka, Venczi Vidor János, Horváth Kovács Ádám, Vajda György, Szabó Árpád.
Jelenleg a marosvásárhelyi önkormányzatban az RMDSZ-nek 11 képviselője van.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
2 hozzászólás