
Soós Zoltán bizakodó, úgy véli: elkezdődött Vásárhelyen a Florea-rendszer leváltása
Fotó: Haáz Vince
A kértnél nyolcszor több támogatói aláírást sikerült összegyűjtenie Soós Zoltán marosvásárhelyi magyar független polgármesterjelöltnek, aki szombaton délelőtt elsőként iktatta azokat a Kerületi Választási Irodánál.
2020. augusztus 08., 13:332020. augusztus 08., 13:33
2020. augusztus 08., 13:342020. augusztus 08., 13:34
Marosvásárhelyen elkezdődött a változás, elkezdődött a Florea-rendszer leváltása – mondta el Soós Zoltán szombaton délelőtt a marosvásárhelyi városháza előtt, miután leadta a jelöltségéhez szükséges aláírásokat a Kerületi Választási Irodához. A független polgármesterjelölt elmondta: az aláírásgyűjtés jó alkalom volt arra, hogy az emberekkel beszélgetne az örömökről, nehézségekről, az elvárásoktól szerezzen tudomást.
A kértnél nyolcszor több aláírást gyűjtöttek össze
Fotó: Haáz Vince
– hangoztatta Soós Zoltán, akinek azt szeretné, hogy Vásárhelyen legyen rend, legyen jólét és Vásárhely egy élhető várossá váljon.
A magyar polgármesterjelölt arról is beszélt, hogy a változás csak úgy következhet be, ha minél többen megértik ennek fontosságát és elmennek szavazni.
Frunda Csenge tanácsosjelölt is elkísérte Soós Zoltánt
Fotó: Haáz Vince
A 4870 aláírás leadásakor Soós Zoltánt elkísérte Hermann Mark Christian és Frunda Csenge, valamint Portik Vilmos, ez utóbbi kettő befutó helyet foglal el a marosvásárhelyi tanácsosi listán is.
Jóváhagyta a kormány pénteki ülésén a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezetet, amelyért kedden felelősséget vállal a parlamentben.
Aláírta pénteken Nicușor Dan államfő a Ionuț Moșteanu védelmi miniszteri tisztségből való lemondásának tudomásul vételéről szóló dekrétumot – közölte az elnöki hivatal.
Jóváhagyta a kormány pénteki ülésén az idei második költségvetés-kiigazítást, amely 0,6 százalékos gazdasági növekedéssel, 1902 milliárd lejes bruttó hazai termékkel (GDP), 7,1 százalékos éves inflációval és havi 8700 lejes bruttó átlagbérrel számol.
Az uniós országokból érkező valamennyi sertéshússzállítmány ellenőrzését kéri a mezőgazdasági miniszter az országos állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági hatóságtól (ANSVSA) az afrikai sertéspestis veszélye miatt.
Idén Parajd és egész Sóvidék élete gyökeresen megváltozott. A bányakatasztrófa nemcsak a turizmust, hanem a helyiek mindennapjait is felforgatta. Megkérdeztük az érintetteket, hogy hogyan élték meg az elmúlt időszakot.
Pályázni szeretne Hargita Megye Tanácsa a Csíkdánfalvát Balánbányával összekötő, 125-ös jelzésű megyei út felújítására, ehhez fogadták el a pénteki tanácsülésen a beruházás műszaki terveit.
A Magyarságkutató Intézet újabb történelmi témájú programra várja az érdeklődőket Budapesten. A december elsején, 17 órától kezdődő alkalom középpontjában a Székely Hadosztály 1918–1919-es szerepvállalása áll.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken tudomásul vette Ionuț Moșteanu lemondását a védelmi miniszteri, valamint a kormányfőhelyettesi tisztségből.
Három személy sérült meg csütörtök este egy Gyergyószárhegy közelében történt balesetben, mint kiderült, a sofőr nem volt józan.
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Doctor Honoris Causa címmel tüntette ki Bakacsi Gyula professzort, elismerve a vezetéstudományban végzett úttörő munkáját és a csíkszeredai gazdasági képzés felépítésében betöltött kulcsszerepét.
szóljon hozzá!