
Fotó: Haáz Vince
Ismét győzni tudtunk – nyilatkozta hétfő hajnalban Marosvásárhely újrázó polgármestere, Soós Zoltán.
2024. június 10., 08:362024. június 10., 08:36
2024. június 10., 08:402024. június 10., 08:40
Marosvásárhelyen 62 737 szavazatot kell összeszámoljanak, hétfőn hajnalban pedig ennek a közel 88 százalékát összesítették – ez azt jelenti, hogy 85 körzet közül 77 szavazatait számolták meg.
Fotó: Haáz Vince
Ennek alapján Soós Zoltán vezetett 41 százalékkal, őt Dorin Florea követi 29 százalékkal. Az adatok alapján Horațiu Suciu volt a harmadik, 7 százalékkal, de azt nem tudni, hogy a húsz százalékot kitevő „mások” között hogyan oszlanak meg a voksok.
Fotó: Haáz Vince
Soós Zoltán az eredmények 87,94 százalékos feldolgozásakor állt ki a sajtó elé nyilatkozni. Bejelentését, miszerint megnyerte a helyhatósági választásokat, üdvrivalgással és hosszú tapssal fogadták a helyszínen kitartók.
Fotó: Haáz Vince
– mondta.
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei eredményeket is nehezen összesítik az RMDSZ megyei szervezete tíz órakor értékeli az eredményeket.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az idei év a gazdaság „helyreigazításának” időszaka lesz, és az eddig elfogadott, illetve a következő hónapokban bevezetendő intézkedések hatása az év második felében válhat érzékelhetővé.
Nagyszabású ellenőrzést tartott csütörtökön a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság a térségben: az akció alkalmával 93 bírságot szabtak ki, és összesen 422,72 köbméter faanyagot koboztak el, mintegy 76 ezer lej értékben.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök „durva manipulációnak” nevezte pénteken a statisztikai intézet (INS) 2024-re vonatkozó adatait, és azt állította, hogy a számok utólagos „kozmetikázása” a jelenlegi kormányfő „kétségbeesését” tükrözi.
Az átmeneti technikai recesszió a szilárd alapokon álló gazdaságra való áttérés előre látható és elkerülhetetlen járulékos költségei közé tartozik – közölte pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!