
Kovács Mihály Levente és Soós Zoltán
Fotó: Haáz Vince
Baráti hangulatú megnyitón mutatták be pénteken este Marosvásárhelyen a városi kampányközpontot, ahol Soós Zoltán független polgármesterjelölt, a város jelenlegi vezetője és Kovács Mihály Levente, a vásárhelyi RMDSZ elnöke köszöntötte az egybegyűlteket.
2024. május 10., 19:592024. május 10., 19:59
Marosvásárhely polgármestere emlékeztetett, hogy amikor négy évvel ezelőtt megnyitották a kampányközpontot, azt mondta: nem a tisztségre, hanem a munkára jelentkezik.
Fotó: Haáz Vince
Kiemelte:
Soós Zoltán elismerte, hogy nem mindenkinek tetszik, hogy dolgoznak az utakon, iskolákban, hogy változik a tömegközlekedés, sokan panaszkodnak a felfordulásra, útlezárásokra, de a fejlődés csak így lehetséges.
A kis tornyos épület emeletén van a kampányközpont
Fotó: Haáz Vince
„A hét ellenfelem, akik polgármesterek szeretnének lenni, mindenféle mondanak, de mi ennek ellenére tovább dolgozunk. A jelenlegi kampány főszereplője nem én vagyok, hanem a marosvásárhelyi közösség.
Tudom, hogy az elkötelező egy hónap kihívásokkal teli lesz, de minden küzdelem és eredmény mögött elszántság és kitartás áll. Feltűrjük az ingujjat és fáradhatatlanul folytatjuk a munkát. Hiszek abban, hogy továbbra is közösen fogjuk írni a város történelmét” – zárta kétnyelvű beszédét Soós Zoltán pénteken este a kampányiroda megnyitóján.
Barátok és támogatók társaságában
Fotó: Haáz Vince
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
szóljon hozzá!