Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
„A marosvásárhelyi élelmiszer-piacokon a jövőben az adók és illetékek beszedése digitálisan történik. Egyszerűbb így az adminisztráció és hatékonyabb – megszűnnek a kézzel írott dokumentumok. Ezzel Marosvásárhely a harmadik megyeszékhely az országban, amely digitalizálja az adók és illetékek beszedését a piacokon.” Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere.
2023. szeptember 11., 09:002023. szeptember 11., 09:00
Soós Zoltán polgármester, Ujică Valer piacigazgatóval közösen tartott sajtótájékoztatót szeptember 7-én, csütörtökön, ahol ismertették a város piacain már megvalósult digitalizációs program részleteit, amelynek
„A piac mindig fontos szerepet játszott a város történetében – nélküle nem alakultak volna ki a mai értelemben vett városok. Egy modern város nemcsak a hagyományokat őrzi a piacok fejlesztésével, hanem arra is törekszik, hogy jobb szolgáltatásokat nyújtson polgárainak. Ezért amikor városunk fejlesztéséről beszélünk, a piacok modernizálását is ide értjük” – nyilatkozta a polgármester.
„Minden piacon van egy monitor, amelyen megjelenik az adott piac ábrája, az asztalok és a kereskedelmi terek elhelyezkedése.
Ezt a kódot bármely érdeklődő beolvashatja” – tudatta Ujică Valer piacigazgató.
Végül de nem utolsósorban a polgármester bejelentette, hogy
Jelenleg a megvalósíthatósági tanulmány előkészítése folyik.
„Az ambiciózus projekt keretében az alagsorban parkolóhelyeket alakítunk ki és megújul a piac szerkezete is. Ez a piac a 90-es évek óta működik, és néhány kisebb javításon és a ronda kerítésen kívül... semmi sem történt azóta. Ígérem, ezen változtatni fogunk! Megérdemlik az ott élők, hogy csökkentsük a forgalmat, és megérdemlik az árusok is, hogy 30 év után megfelelő munkakörülmények között dolgozhassanak” – mondta Soós Zoltán polgármester.
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Bel- és Külkapcsolati Osztály
(X – Fizetett hirdetés)
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő csomag a pénteki kormányülésen való jóváhagyását követően a parlament elé kerül.
Július nagy részében az ilyenkor megszokottnál melegebb és szárazabb idő várható országszerte, valamivel több csapadékra csak jövő héten számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat július 7-től augusztus 4-ig érvényes előrejelzéséből.
Tüntetésre készülnek Parajdon, emiatt forgalomkorlátozás lesz szombaton délelőtt a településen.
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: az államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
Munkálatok zajlanak Szentegyházán a Gábor Áron Szakközépiskola bentlakásának közelében, lezárják a közeli parkolót.
Több részlet is kiderült a Transzfogarasi úton történt tegnapi halálos medvetámadást követően, aminek következtében egy olasz motoros vesztette életét.