Soós Zoltán: a város sorsát már megfordítottuk, most meg kell tartanunk az irányt Pr-cikk

•  Fotó: Soós Zoltán kommunikációs csapata

Fotó: Soós Zoltán kommunikációs csapata

Az elmúlt három és fél évben Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán azon dolgozott, hogy kimozdítsa a várost a régi rendszer árnyékából. Ez sikerült, a város most már a fejlődés útján halad, de az elöljáró figyelmeztet arra, hogy a múlt visszatérése nagy veszélyt jelent. Az elért eredmények megőrzése és a további fejlődés érdekében Soós Zoltán folytatni kívánja a munkát.

Támogatói tartalom

2024. június 03., 17:002024. június 03., 17:00

– Hogyan tekint vissza az elmúlt három és fél évre?

Soós Zoltán: Voltak nehéz pillanatok, de már vannak felmutatható, kézzelfogható eredményeink. Amikor átvettük a polgármesteri hivatalt, embertelen körülmények uralkodtak: adminisztrációs káosz, adósságok és 20 év felhalmozott problémái szőnyeg alá söpörve.

Idézet
Elszántan, komoly tervekkel fogtam neki a munkának, amit az elődöm nem mondhatott el magáról annyi éven át. Más érdekek vezérelték, többnyire olyanok, amivel ő maga és az érdekszférája járt jól és a város húzta a rövidebbet.

A város a szürkeség, a nemtörődömség és a korrupció játéktere volt. Mi más irányt választottunk, a fejlődés útját és legalább tíz évre előre terveztünk, mert tudtuk, hogy nem lesz egyszerű és nem fog egyik napról a másikra menni.

– Milyen mértékben teljesültek a várakozásai, elégedett a megvalósításokkal?

Soós Zoltán: Ma Vásárhely már nem ugyanaz a város, mint négy éve volt. Ez volt az elsődleges célunk, hogy kimozdítsuk a várost abból a korszakból, amelyben a semmittevés elfogadott volt. Teret adtunk a fejlődésnek, a munkának, az építkezésnek és a dinamikus kulturális életnek.

Idézet
Célom volt, hogy a város végre élni tudjon azokkal a lehetőségekkel, amelyeket az európai uniós források biztosítanak, ezeket ugyanis hosszú évekig vagy le sem hívták, vagy felhasználatlanul maradtak.

Míg Florea idejében 81 lejt költöttek egy évben egy főre lebontva az EU-s alapokból, ez nálunk 2023-ban 2135 lejre nőtt. A számok is mutatják, a különbség a városfejlesztésben is meglátszik: megújultak az oktatási intézmények, a tömegközlekedés, az infrastruktúra, számos játszótér, buszmegállók és zöldövezetek. Voltak nehézségek, olyan kihívások, amelyeket nem láttunk előre és amelyek megoldására sok energiát, időt és erőforrást fel kellett használnunk, ezek miatt lasabban haladtunk.

Idézet
A városban többfele zajlanak építkezések, és bízom benne, hogy az emberek megértik, hogy ez mind az ő javukra fog válni.

– Ha Ön nyeri a választásokat, mire számíthatnak a marosvásárhelyiek a jövőben?

Soós Zoltán: Folytatni fogom a munkát, befejezem, amit elkezdtem. Így semmi nem vész el abból sem, amit eddig megvalósítottunk. Jelenleg 55 projektünk van folyamatban, köztük több nagy beruházás is: parkolóházak, saját terelőút, bekötőutak, ezeket mind sikerre kell vinnünk.

Idézet
Marosvásárhely vissza fogja nyerni helyét az erdélyi városok élvonalában, ha megtartjuk ezt a tendenciát: befektetőket, diákokat vonzunk ide és nem űzzük el a vállalkozásokat, a családokat vagy a fiatalokat.

Otthonos, élhető, modern és civilizált városban éljünk együtt.

– Nyolcan mérkőznek meg a polgármesteri székért, kitől tart a leginkább?

Soós Zoltán: A legsötétebb forgatókönyv az lenne, ha Florea visszatérne. Tőle semmi jót nem várhat Marosvásárhely. Nem lenne szerencsés, ha bármilyen más adminisztráció venné át a projektjeinket. Most tényleg lenne veszítenivalója a városnak, nem úgy, mint ahogy Florea után, aki most is félretájékoztatással kampányol és azt állítja, hogy az ő projektjei hullottak az ölünkbe. Nekünk ő nem hagyott mást örökségül, csak legfeljebb káoszt, rossz munkamorált és kiábrándult embereket.

Idézet
Nekünk sikerült a várost kiemelnünk ebből a helyzetből, az első eredményeket már mindannyian élvezhetjük, de sok minden van még folyamatban – ezeket nagy kár lenne meghiúsítani.

Ha más valaki venné át a helyemet, biztos azt gondolná, hogy ő majd jobban tudja és másképp csinálja, de jelenleg nekünk van a legjobb rálátásunk, tervünk a folytatásra. A város sorsát már megfordítottuk, most meg kell tartanunk ezt az irányt.

– Mit üzen azoknak a szavazóknak, akik még bizonytalanok a választásukban, vagy akik úgy érzik, hogy az elmúlt mandátumban nem történt elég előrelépés?

Soós Zoltán: Az első mandátumban számos nehézséggel kellett szembenéznünk, de sikerült elindítani Marosvásárhelyt a fejlődés útján. Négy év alatt nem lehet húsz év mulasztásait és problémáit megoldani. Az elmúlt három és fél év alatt az alapokat fektettük le, terveket indítottunk el, amelyek hosszú távú eredményeket hoznak majd.

Idézet
Ha újra bizalmat kapok, továbbra is minden vásárhelyi érdekét szem előtt tartva fogom folytatni a munkát, mert hiszek ebben a városban és az itt élő emberekben.

Nem engedhetjük meg, hogy visszacsússzunk a múlt hibáiba és stagnálásába. Ezért kérem a támogatásukat és a bizalmukat, hogy folytathassuk azt az építkezést, amelyet elkezdtünk.

(X – fizetett hirdetés)

AEP-azonosító: 24240353.
Cod AEP: 24240353.

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 16., szombat

Aki többet szennyez, többet fizet: változhat az útdíj kiszámításának módja

A közlekedési minisztérium közvitára bocsátott egy rendelettervezetet a járműkategóriák és a július 1-jétől alkalmazandó úthasználati díj (rovinieta) jóváhagyásáról, amely az EURO kibocsátási normától is függ majd.

Aki többet szennyez, többet fizet: változhat az útdíj kiszámításának módja
Hirdetés
2026. május 16., szombat

Eurómilliárdokat veszíthet el Románia a reformok késlekedése miatt

Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.

Eurómilliárdokat veszíthet el Románia a reformok késlekedése miatt
2026. május 16., szombat

Árvízriasztás: háromszéki folyó is kiléphet a medréből

Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.

Árvízriasztás: háromszéki folyó is kiléphet a medréből
2026. május 16., szombat

Földrengéssel indult a hétvége Székelyföld közelében

A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Földrengéssel indult a hétvége Székelyföld közelében
Hirdetés
2026. május 16., szombat

Bolojan nem akar a PSD-vel kormányozni, 2028-ra építene alternatívát

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.

Bolojan nem akar a PSD-vel kormányozni, 2028-ra építene alternatívát
2026. május 16., szombat

Kárpátaljai gyermekotthonnak adományozza végkielégítését Orbán Viktor

Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.

Kárpátaljai gyermekotthonnak adományozza végkielégítését Orbán Viktor
2026. május 16., szombat

Összezár a PNL és az USR a kormányalakítási egyeztetések előtt

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.

Összezár a PNL és az USR a kormányalakítási egyeztetések előtt
Hirdetés
2026. május 16., szombat

Viharosra fordul az idő: felhőszakadások, jégeső és erős szél várható Székelyföldön is

Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.

Viharosra fordul az idő: felhőszakadások, jégeső és erős szél várható Székelyföldön is
2026. május 16., szombat

Minden napra jut legalább egy medveriasztás Hargita megyében

Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.

Minden napra jut legalább egy medveriasztás Hargita megyében
2026. május 16., szombat

Vajon mégsem teszik kötelezővé a magánszemélyeknek az e-Facturát?

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.

Vajon mégsem teszik kötelezővé a magánszemélyeknek az e-Facturát?
Hirdetés