Hirdetés
Hirdetés

Sokszor nem elég csak „érzésből” vállalkozni

A résztvevő vállalkozók egyéni problémáira is megtalálták a választ a képzéssorozat előadói •  Fotó: Beliczay László

A résztvevő vállalkozók egyéni problémáira is megtalálták a választ a képzéssorozat előadói

Fotó: Beliczay László

Eredményesen zárult az Erdélyi Vállalkozói Iskola első felvonása, a szervezők szerint lesz második is.

Kovács Eszter

2021. május 14., 16:242021. május 14., 16:24

Március, április és május folyamán, négy hétvégén négy helyszínen (kétszer Székelyudvarhelyen és egy-egy alkalommal Szovátán és Csíkszeredában) zajlott az Erdélyi Vállalkozói Iskola: a képzéssorozat eredményesen zárult, a folytatás szükségességében mind a szervezők – a Harghita Business Center, a Romániai Magyar Közgazdász Társaság és a Műhely – L'atelier Egyesület –, mind a részvevők egyetértettek.

Székelyföldön zömmel „érzésből” vállalkoznak – osztotta meg Szakács-Paál István, Harghita Business Center menedzsere. Hozzátette: ez viszont ahhoz vezet, hogy sokan a kezdeti buktatóknál megtorpannak.

Az Erdélyi Vállalkozó Iskola célja pedig pontosan az, hogy a térség fiatal vagy kezdő vállalkozóit karolja fel úgy, hogy tapasztalt előadók, szakemberek segítségével használati tudást kapjanak a részvevők.

Gergely László, az RMKT alelnöke elmondta: a képzéssorozat erőssége az, hogy az elméleti tudnivalók helyett gyakorlati, azonnal alkalmazható tudást biztosítsanak. Hozzátette: a részvevőktől kapott visszajelzések alapján a programot folytatni kell.

•  Fotó: Beliczay László Galéria

Fotó: Beliczay László

A társszervező Műhely – L'atelier Egyesület elnöke, Antal Lóránt szenátor hiánypótlónak nevezte a kezdeményezést, amelyre eddig az országban nem volt példa. A képzéssorozat célja, tette hozzá, hogy

„ne marketingeszköz legyen valaki kezében”, hanem hogy a jövő vállalkozói generációjának kezébe hasznos tudást adhassanak.

Megtudtuk még, hogy a szervezők tervezik a négyhétvégés képzést után egy ötödik hétvégét is beiktatnak, amelyen arról fognak beszélni a részvevőkkel, hogy milyen plusz elemekkel lenne érdemes bővíteni a rendezvényt, hogy még eredményesebb legyen.

Az első Erdélyi Vállalkozói Iskola záróeseményén három olyan fiatal vállalkozó is megosztotta a kezdeményezéssel kapcsolatos véleményét. Sándor Krisztián, a Zete Karting Kft. tulajdonosa szerint például

a részvevők között is jó kapcsolat alakult ki, illetve kiemelkedően felkészült előadóktól tanulhattak.

A csíkszeredai Domahidi-Vaszi Zalán egy temetkezési vállalkozást vezet, saját bevallása szerint ő maga is érzésből kezdett el vállalkozni, ám eljött az a pont, amikor ez már nem volt elég a fejlődéshez. Ekkor talált rá a képzéssorozat felhívására.

Hirdetés

Vinczellér Árpád, a székelyudvarhelyi Vekker Kávézközösség alapítója az előadók felkészültségét emelte ki, valamint a remek szervezést. Mindhármuk véleménye egybecsengett:

olyan strukturális, gyakorlatias és használható tudást kaptak a négy hétvégén, amelyet máshol nem lett volna módjuk elsajátítani.

Az Erdélyi Vállalkozó Iskola felhívására összesen 43-an jelentkeztek, ebből választották ki a szervezők a 18 részvevőt.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 14., kedd

Nicușor Dan nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert egyikük sem szerezné meg a többség támogatását

Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.

Nicușor Dan nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert egyikük sem szerezné meg a többség támogatását
Hirdetés
2026. július 14., kedd

Két évtizede nem volt ilyen alacsony a Duna vízhozama

Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.

Két évtizede nem volt ilyen alacsony a Duna vízhozama
2026. július 14., kedd

Időkapszulák kerültek elő a csíksomlyói kegytemplom tornyából

Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.

Időkapszulák kerültek elő a csíksomlyói kegytemplom tornyából
2026. július 14., kedd

Új parkolóház épül Marosvásárhelyen, közel 300 autó számára

Újabb fontos lépést tettünk azért, hogy több parkolóhely legyen Marosvásárhelyen, a Kövesdomb negyedben.

Új parkolóház épül Marosvásárhelyen, közel 300 autó számára
Hirdetés
2026. július 14., kedd

Két időpontot is felvetett Bolojan az esetleges előre hozott választásokról

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kijelentette, hogy ha a parlamenti pártok nem jutnak megállapodásra a politikai válság feloldásáról, azaz egy új kormány megalakításáról, akkor előre hozott választásokkal kell számolni idén ősszel vagy jövő tavasszal.

Két időpontot is felvetett Bolojan az esetleges előre hozott választásokról
2026. július 14., kedd

A székelyföldi megyéket is érinti az újabb viharriasztás

Elsőfokú viharriasztást adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidékre, többek között Hargita, Kovászna és Maros megye nagy részére is.

A székelyföldi megyéket is érinti az újabb viharriasztás
2026. július 14., kedd

A Világbank is részt vett a közalkalmazotti bértörvény tervezetének kidolgozásában

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kijelentette, hogy a bértörvény – még ha nem is tökéletes – lehetővé teszi a PNRR-ből származó források lehívását, valamint a közszféra egyensúlytalanságainak kijavítására irányuló folyamat elindítását.

A Világbank is részt vett a közalkalmazotti bértörvény tervezetének kidolgozásában
Hirdetés
2026. július 14., kedd

Egyre kevesebb helyen lehet készpénzzel számlát fizetni

Beszűkültek a készpénzes számlafizetési lehetőségek az utóbbi hónapokban, miután több üzletben megszűnt a PayPointon keresztüli befizetés. A változás leginkább azokat érinti hátrányosan, akik nem használnak bankkártyát, internetes szolgáltatásokat.

Egyre kevesebb helyen lehet készpénzzel számlát fizetni
2026. július 13., hétfő

Nicușor Dan kihirdette a törvényt: a bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre lesznek jogosultak

A Nicușor Dan államelnök által hétfőn kihirdetett és jövő évtől hatályos törvény értelmében az 1990. június 13-15-i bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre, ingyenes orvosi ellátásra és kezelésekre jogosultak.

Nicușor Dan kihirdette a törvényt: a bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre lesznek jogosultak
2026. július 13., hétfő

Egy tömbházlakás konyhájában csaptak fel a lángok Székelyudvarhelyen

Több személyt kellett megelőzési céllal kimenekíteni egy székelyudvarhelyi tömbházból hétfőn délután, miután lángok csaptak fel az egyik lakrész konyhájában. A tűz anyagi kárral járt – közli a Hargita megyei tűzoltóság.

Egy tömbházlakás konyhájában csaptak fel a lángok Székelyudvarhelyen
Hirdetés