
Fotó: Magyar Kultúra Magazin
Változatos programsorozatot és érdekes párbeszédeket ígér a Magyar Kultúra-sátor Tusványos idején: könyvbemutatók, kerekasztal-beszélgetések és több könnyűzenei koncert is várja az érdeklődőket keddtől szombatig.
2022. július 15., 16:212022. július 15., 16:21
2022. július 15., 17:182022. július 15., 17:18
A Magyar Kultúra magazin Tusványosra is színes programsorozattal készül: izgalmas kérdésfelvetések mentén kerülnek hétköznapi dolgok előtérbe július 19–23. között, keddtől szombatig. A Petőfi Kulturális Ügynökség szervezésében költők, írók és szakértők beszélgetnek gyermekkori tabukról, halálról, az álmokról, de
A programajánló szerint napközben 11 és 16 óra között előadásoknak ad otthont a sátor, esténként pedig a könnyűzene lesz a központban, ugyanis a Hajógyár révén olyan előadók lépnek fel, mint Prieger Zsolt és Magyar Bori, Heinczinger Mika, a Role zenekar vagy Müller Péter Sziámi.
A változatossághoz igazodva szerdán kárpátaljai írók és költők mutatkoznak be, majd a Felhőpárna gyerekirodalmi antológia szerkesztője és illusztrátora Te mit gondoltál gyerekkorodban a halálról? címmel megszervezett kerekasztal-beszélgetésen osztják meg gondolataikat a gyermektapasztalatokról, tabusításról. Délutántól estig megzenésített versektől lesz hangos a sátor.
Csütörtökön Szász Mátyás méhészspecialista ecseteli, hogy mi közünk a méhekhez, majd férfimonológok hangzanak el, később pedig Korom Gábor kutyatréner tart előadást az eb és az ember viszonyának megértéséről Neked ugatok címmel. Fellép emellett Lee Olivér és a Role zenekar is.
Pénteken a nyelvészeté lesz leginkább a főszerep, hiszen élő magyarórát tartanak, később Balázs Géza nyelvész előadásában az álmokról lesz szó, de Fazakas Szabolcs, a Székelyföldi Legendárium ötletgazdája is megosztja tapasztalatait, este pedig Molnár Tamás, az egykori Anti Fitness Club frontembere, majd Müller Péter Sziámi lép fel, szombaton pedig az Eredő zenekar zenél.
Felfüggesztette a Bukaresti Ítélőtábla az egységes bértörvény-tervezet véglegesítési eljárását. A Sanitas szakszervezet kérésére meghozott határozatot az érdekvédelmi tömörülés részleges sikerként értékeli, de a tiltakozást nem állítják le.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Nem lesznek fennakadások a súlyos égési sérülteket ellátó, jelenleg épülő marosvásárhelyi kórház felszerelésével, beüzemelésével – nyilatkozta Florin Crăciun menedzser, aki Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszternek mutatta be a munkálatokat.
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
szóljon hozzá!