
Fotó: Barabás Ákos
Vasárnap hideg, esős, szeles idő lesz az ország 32 megyéjében és Bukarestben. A levegő hőmérséklete 10–15 Celsius-fokkal lesz kevesebb az ilyenkor megszokottnál, eső, havas eső és havazás sokfelé kialakulhat – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) által kiadott sárga jelzésű figyelmeztetésre hivatkozva. A figyelmeztetés vasárnap reggel 8 és este 11 óra között érvényes.
2018. március 18., 09:522018. március 18., 09:52
Moldvában és a Keleti-Kárpátokban jelentős mennyiségű hó hull, Erdélyben előbb eső fog esni, majd ez havas esőbe, helyenként havazásba megy át. A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 20–25, helyenként 40 litert négyzetméterenként.
A szél megerősödik, sebessége hegyvidéken elérheti az 55–65, helyenként a 70 kilométert óránként.
A levegő erősen lehűl, a hőmérsékleti értékek 10–15 fokkal elmaradnak az ilyenkor szokásostól. Az ANM szakemberei szerint a hideg idő a jövő hét végéig kitart.
A kormány a közvita lezárása után dönt az országos vizsgák megszervezésére és a tanulók szociális ösztöndíjára vonatkozó oktatási minisztériumi javaslatokról – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerda este a B1 TV műsorában.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikai bizottsága szerdán egyhangú szavazással megerősítette politikai támogatását Dominic Fritz pártelnök iránt – közölte az alakulat. A döntést a testület ülésén jelen lévő mind a 151 tag támogatta.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a vasúti infrastruktúra 2026-2030 közötti fejlesztési stratégiáját.
Augusztus 20-a nemcsak a múlt, hanem a felelősség ünnepe is, amivel minden nemzedék tartozik a hazánknak, amit örökül kaptunk és amit egyszer majd továbbadunk – mondta a miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videójában.
A betegségek nem tartanak szünetet a szabadságolások idején, a kórházakban fekvő pácienseknek folyamatosan vérre van szükségük. A véradóknak sem érdemes elfeledkezni arról, hogy a szabadság mellé a nyárba befér ez a karitatív cselekedet is.
Nicușor Dan államfő az országos helyreállítási terv (PNRR) beruházásairól egyeztet csütörtökön a Cotroceni-palotában a korábbi kormánykoalíciót alkotó pártok vezetőivel és a két illetékes miniszterrel – közölte az elnöki hivatal.
Nagy erőkkel keresik azt a 28 éves fogvatartottat, aki külső munkavégzés közben szökött meg Nagybányán szerda délután – közölte a helyi büntetés-végrehajtási intézet és a Máramaros megyei rendőrség.
Cáfolta az energiaügyi minisztérium azokat az értesüléseket, amelyek szerint a nagy ipari fogyasztók felszólítást kaptak volna áramfogyasztásuk korlátozására vagy a hálózatról való lekapcsolásra.
Törvénytervezetet nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a párhuzamos felvételi rendszer megszüntetéséről – közölte szerdán a párt.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
szóljon hozzá!