
A Márton Áron utca 50. szám alatti ingatlan új rendeltetést kap majd
Fotó: Pinti Attila
Csíkszereda központjában alakítana át szociális szolgáltatási központtá egy jelenleg üresen álló ingatlant a helyi önkormányzat. A leromlott állagú épület teljes felújítást igényel, amelynek költségeit csak pályázati támogatással tudja biztosítani a város.
2023. január 16., 08:012023. január 16., 08:01
A Márton Áron utca 50. szám alatti épület Csíkszereda régi városközpontjának egyik megmaradt eleme, amely a legutóbbi évtizedekben a Hargita Megyei Mozgássérültek Egyesületének szolgált székhelyül. Miután viszont felépült a szervezet korszerű központja a Hunyadi János utcában, és tevékenységüket átköltöztették oda, a helyi önkormányzat tulajdonában álló épület üresen maradt. Az önkormányzati képviselő-testület múlt év decemberében határozott arról, hogy
A határozatot megalapozó célszerűségi tanulmány szerint az ingatlan jelenlegi leltári értéke 688 ezer lej, és 598 négyzetméternyi területet, valamint két épületet foglal magában, 298, illetve 29 négyzetméternyi alapterülettel.
Fotó: Pinti Attila
Mivel központi övezetben található, autóval és gyalogosan is könnyen megközelíthető, ugyanakkor a buszmegálló is közel van, az ingatlan megfelel a tervezett célnak – állapítja meg a dokumentum, amely arra is kitér, hogy
A felújítási költségek biztosítása érdekében lehetőségként említik támogatás igénylését az Országos Beruházási Társaságtól (CNI).
Csíkszereda saját költségvetéséből jelenleg nem tudná biztosítani az épület átalakításához szükséges jelentős összeget – tette egyértelművé érdeklődésünkre Korodi Attila. Csíkszereda polgármestere azt mondta, ha lehetőség lesz rá, pályázni fognak a központ kialakítására, mert ezzel
„Ilyen pénzalapok lesznek a jövőben, és szükségünk is van ilyen támogatásra, mert az épület le van lakva. Mivel műemlékvédelmi övezetben található, a felújítás is különleges feltételeknek kell megfeleljen, ugyanakkor a mostani tűzvédelmi előírásoknak is eleget kell tenni, akadálymentesítésre van szükség, ezért ez egy nagyon komoly beruházást igényel” – vázolta a városvezető.
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
szóljon hozzá!