
Biztató a csíkszentdomokosi tanuszoda iránti érdeklődés
Fotó: Pinti Attila
Több mint három hónappal az átadás után biztatónak tűnik az első községi tanuszoda helyzete Hargita megyében. A csíkszentdomokosi létesítményben nemcsak a környező települések diákjainak úszásoktatása zajlik, a lakosság részéről is látszik az érdeklődés, és úszótáborokat, tanfolyamokat is szerveznek.
2023. október 02., 21:052023. október 02., 21:05
Júniusban nyitották meg Hargita megye első olyan tanuszodáját, amely nem városban, hanem községben várja az úszni vágyókat. Az Országos Beruházási Társaság (CNI) által felépíttetett csíkszentdomokosi létesítményt azóta a helyi önkormányzat cége üzemelteti és kezdett elfogadottá válni a helybeliek, és a környező települések lakói számára is.

Elkészült és meg is nyitották csütörtökön Hargita megye első községi tanuszodáját Csíkszentdomokoson. Nemsokára teljes kapacitással várja majd az úszni vágyókat a létesítmény, ahol a környék iskoláinak diákjai számára is lesz úszásoktatás.
A nyári hónapokban több úszótábort is szerveztek az uszodában, elsősorban gyerekek számára, és meglepően jó volt az érdeklődés – számolt be kérdésünkre Karda Róbert.
A község polgármestere szerint azért, hogy optimizálják a működtetéshez szükséges személyzet számát, a nagyközönség számára első körben naponta 18 és 21 óra között volt lehetősége úszni, hétvégén bővebb programmal.
– ismertette a községvezető.
Fotó: Pinti Attila
A tanév kezdete után elkezdődött a diákok számára is az úszásoktatás, a helyiek mellett Balánbányától Csíkmadarasig azok a diákok, akik korábban Csíkszeredába jártak csoportos úszásoktatásra, most Szentdomokosra érkeznek.
Karda Róbert optimista abban a tekintetben, hogy az uszodát jól ki tudják használni, és további lehetőségeket is keresnek a tevékenység bővítésére. Kiegészítő lehetőségekre is gondolnak, így egy szauna beszerzésére és beüzemelésére, amelyre szintén lenne igény.
– tette hozzá a polgármester. Az úszással kapcsolatos tevékenységet, beleértve a vízimentők biztosítását partnerségi szerződés alapján egy úszóiskolát működtető egyesület irányítja, a polgármesteri hivatal két személyt biztosít a beléptetéshez, akik rendben tartják az alsó szintet is, mellettük egy karbantartó és az uszoda vezetője alkotja a személyzetet – tudtuk meg.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
szóljon hozzá!