
A helyi rendőrség állománya lassan növekedni kezd Csíkszeredában is. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha korábban tizennyolc személy adta le Csíkszeredában a helyi rendőrség által meghirdetett állásokra a jelentkezési dokumentációt, a több fordulóból álló versenyvizsgák alaposan megrostálták a mezőnyt. Három személy járt sikerrel, akiknek kiképzése megkezdődik, és további versenyvizsgák következnek.
2022. április 04., 10:412022. április 04., 10:41
2022. április 04., 11:212022. április 04., 11:21
A beiratkozáshoz szükséges dokumentáció kiértékelése után a jelentkezőknek több fordulóból álló, kizáró jellegű próbákat kellett teljesíteniük, és az eredmények azt mutatják, ez a többség képességeit meghaladta. A helyi rendőrség közrendészeti és intervenciós részlegén nyolc, a közlekedésrendészeti részlegen pedig négy állást hirdettek meg, ezek közül kilencre volt jelentkező.
Az iratcsomók kiértékelése után kiderült, hárman nem teljesítik a szükséges feltételeket, a logikai érvelési próba nyomán újabb öt személy esett ki a versenyből – ketten meg sem jelentek. Az erőnléti alkalmasság tesztelése – ami a férfiak esetében fekvőtámaszokat, 50 méteres sprintet és 1000 méteres síkfutást jelentett – ment a legjobban, itt egy jelentkező nem teljesítette a feltételeket. Ennél
Végül a közrendészeti és intervenciós részlegre két, míg a közlekedésrendészethez egy helyi rendőrt lehet alkalmazni az első versenyvizsgák után – derül ki a polgármesteri hivatal honlapján megtalálható eredményekből.
Dombi Gyula, a Csíkszeredai Helyi Rendőrség igazgatója szerint azért is állítottak össze olyan vizsgakövetelményeket, amelyek jól megszűrik a jelentkezőket, hogy tényleg
A három sikerrel vizsgázó személy hétfőtől három hónapos alapkiképzésen vesz részt, ezt követően már az utcákon teljesítenek szolgálatot, hatáskörüknek megfelelően – tudtuk meg. Ez azt jelenti, hogy
mivel kettesével járőröznek, kezdetben, amíg ki nem egészül a létszám, Dombi Gyula is csatlakozik hozzájuk.
A létszámkeret feltöltése folyamatos lesz, nemsokára újabb versenyvizsgákat írnak ki a be nem töltött helyekre – tájékoztatott az igazgató. A közrendészeti egység munkatársai főként a város forgalmas közterületein és a szociálisan hátrányos térségek közelében teljesítenek szolgálatot, a közlekedésrendészetiek pedig a szabálytalan parkolások, közúti szabálysértések és bűntények megelőzésében, illetve az elkövetők feltartóztatásában játszanak szerepet.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
5 hozzászólás