
A városházán és a volt Postabank épületében is segítséget nyújtanak a kitöltésben
Fotó: Veres Nándor
Csak egy bő hét maradt hátra a népszámlálásból, de még mindig mintegy 10 ezer személy vár megszámláltatásra Csíkszeredában, ahol az online önkitöltős szakasz sikere után a személyes lekérdezés már sokkal nehezebben megy. A városháza két népszámláló pontnál nyújt segítséget.
2022. július 08., 09:022022. július 08., 09:02
2022. július 08., 12:392022. július 08., 12:39
Noha a népszámlálás online önkitöltős szakaszászab Csíkszereda kimagaslóan teljesített és országos szinten az élvonalban végzett, a jelenleg zajló személyes lekérdezéses szakasz már jóval nyögvenyelősebben folyik – tudtuk meg Bors Béla alpolgármestertől. Mint részletezte, több probléma is nehezíti a második szakaszt,
Számos esetben előfordult például, hogy a számlálóbiztosnak a rendszer úgy mutatta, hogy az adott személy nincs megszámlálva, pedig az önkitöltős szakaszban már meg volt.
Az alpolgármester arra is kitért, hogy országos szinten hoztak egy arra vonatkozó határozatot, amely alapján újra meg lehet nyitni a népszámláló pontokat. Ennek a csíkszeredai önkormányzat is eleget tesz, így az érdeklődők két helyszínen, a városháza Vár tér 1. szám alatt lévő épületében, illetve a volt Postabank épületében működő ügyfélközpontban kérhetnek segítséget.
– húzta alá Bors Béla. Hozzátette: Csíkszeredában is felröppentek az olyan álhírek, amelyek szerint adóemelés vagy migránsok betelepítésének szándéka áll valójában a népszámlálás mögött, de az elöljáró ismét nyomatékosította, hogy ezeknek semmilyen valóságalapja sincs. „Népszámlálásról van szó, tehát el szeretnék minden tévhitet hessegetni arra vonatkozóan, hogy ezután bármilyen adóemelés vagy egyéb megszorító intézkedések történnének. A tíz évvel ezelőtti kérdőívekben ugyanezek a kérdések szerepeltek, de az ugye már rég volt, és sokan elfelejtették” – mutatott rá az alpolgármester. Zárásként arra is kitért: a hátralévő 23 százalék elég soknak számít, de bízik benne, hogy minél többen felkeresik a népszámláló pontokat. Akik így tesznek, legyenek felkészültek, tudják a család és a lakás adatait, hogy megfelelő módot tudják kitölteni a kérdőívet, és ne kelljen esetleg másodszor is visszamenniük.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
3 hozzászólás