Áll a bál a szentegyházi egykori Vasas focipálya körül: a helyiek felháborodással vették tudomásul, hogy a több évtizedes hagyományokkal rendelkező – igaz, sokkal szebb napokat is megélt – helyi focicsapatot kitiltották sajátjának vélt pályájáról. Az igencsak lerobbant állapotú létesítmény körül sok a kérdőjel.
2020. november 11., 16:052020. november 11., 16:05
Fotó: Pinti Attila
Áll a bál a szentegyházi egykori Vasas focipálya körül: a helyiek felháborodással vették tudomásul, hogy a több évtizedes hagyományokkal rendelkező – igaz, sokkal szebb napokat is megélt – helyi focicsapatot kitiltották sajátjának vélt pályájáról. Az igencsak lerobbant állapotú létesítmény körül sok a kérdőjel.
2020. november 11., 16:052020. november 11., 16:05
Fotó: Pinti Attila
Búcsúmeccsre hívták a helyieket vasárnap, ugyanis a hírek szerint a focipálya tulajdonosa be fogja zárni a létesítményt – ezzel a hírrel keresték meg lapunkat néhányan Szentegyházáról. A kialakult helyzet megértésére Kósa Csaba szentegyházi lakost, egykori labdarúgót kértük fel.
„Tudtommal a sportpályát 2015-től kezdődően csődeljárási licitre írták ki, amely korábban a volt vasgyár tulajdonát képezte” – kezdte. Mint mondta, látszott, hogy egy sportszerető ember kezébe került a pálya: bérmentve átadta annak használatát a csapatnak, pénzt is adott nekik, fűnyírógépet is vásárolt.
– világosított fel a sportegyesület korábbi elnöke. A helyiek azt fájlalják, hogy így a közösség és a gyerekek sportpálya nélkül maradnak: délutánonként akár több tucat gyerek is összeverődött, a felnőttek is tudtak sportolni.
Fotó: Pinti Attila
Az ügyben felkutattuk a sportlétesítmény jelenlegi tulajdonosát is. A csíkszeredai Lakatos Róbert megerősítette, tavaly vásárolta meg a sportpályát.
„Gyönyörűszép helyről beszélünk, én első látásra beleszerettem. Átadtam a focicsapatnak, hogy használják, a saját cégünk profitadójából támogattam őket. Le a kalappal azok előtt, akik vigyáztak a pályára” – mesélte.
Fotó: Pinti Attila
Nemrég a 18 740 négyzetméternyi területen – amelyen a sportpályán kívül szaladópálya, öltöző és egy lelátó is van – földmérést végeztetett és beadta a dokumentációt új jogi besorolás elnyerésére. „A zöldövezet miért lenne létesítmény (román megnevezéssel teren construcții) besorolás alatt? A szaladópálya szintén.
– világított rá a jelenlegi problémára, hiszen így évi 15 ezer lejes adóval van terhelve a teljes terület. Ebben azonban nem talált partnerre a hivatal részéről és
Fotó: Pinti Attila
„Úgy egyeztünk a csapattal, hogy amíg rendeződnek a dolgok, ők átköltöznek máshová, hogy remélhetőleg a tavaszi idényben már újból a saját pályájukon tudjanak játszani.
– jelezte, hozzátéve ugyanakkor, annak is véget akart vetni, hogy állatokat legeltessenek a pályán, ami az elmúlt időszakban gyakran előfordult. Hosszú távon komoly elképzelései vannak: sátortetős műgyepes focipályát építene. Ennek érdekében egyeztetett az FK Csíkszereda labdarúgóklub vezetőségével, akik
„Szép dolgot szeretnék csinálni a gyerekeknek. Nekem ebből nincs pénzügyi hasznom, eddig sem volt, ezt én hobbiból csinálom. De nem tartom normálisnak a magas adó meglétét. El szeretném kerülni a jogi útra terelést, de nehéz úgy csinálni valamit, ha folyamatosan akadályokba ütközöl” – fejtette ki a véleményét.
Fotó: Pinti Attila
A másik oldal részéről Lőrincz Csaba, Szentegyháza újonnan megválasztott polgármestere tisztázta:
„A létesítmény volt tulajdonosa, a vasgyár országos vállalat volt. A tulajdonában levő összes terület építkezési területként van bejegyezve mindenhol.
– magyarázta. Megerősítette, hogy Lakatos Róbert valóban kérvényezte az átminősítést, de ez nem megoldható. „Sajnálom, hogy ilyen magas az éves adó, de a törvényeket nem én hozom” – mutatott rá.
„Az adóért cserébe felajánlottam, hogy kiveszi az önkormányzat bérbe a területet. Hogy ez a forgatókönyv fog megvalósulni, vagy peres úton oldjuk meg a kérdést, nem tudom. De lehet, hogy csak a törvényes út tudja véglegesen tisztázni az ügyet” – zárta a polgármester.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Villanyoszlopnak ütközött egy személygépkocsi a Mikefalvához tartozó Abosfalván kedd délután. Az autóban utazók közül hárman sérültek meg, egyik életveszélyesen, őt helikopterrel szállították a marosvásárhelyi kórházba.
Sztrájkőrséget állnak szerdán az oktatási minisztérium épülete előtt a tanügyi szakszervezetek, amelyek szerint a kormány újabb jogszabályt készül elfogadni a tanügyben dolgozók fizetésének csökkentéséről.
Adománygyűjtő akciót szervez a Vöröskereszt Hargita megyei szervezete Csíkszereda több pontján november 22-23. között. A csomagokat karácsonyra a rászoruló családok közt osztják szét.
A megszokotthoz képest is igényesebb kivitelezésben, gazdagabb tartalommal rukkolt elő a Székely Kalendárium. A 2026. évre szóló kiadásból többek között az is kiderül, mire készül a székely Bonnie Tyler, és miben rejlik a székelyvarsági sajt titka.
Számos felvételt tett közzé a Meteoplus Facebook-oldal az ország különböző pontjairól, ahol a csapadék havazásba váltott át a lehűlés következtében.
A Székelyföld autonómiastatútumával kapcsolatos törvénytervezet nem Románia ellen irányul, és semmiképpen sem elszakadásról szól – jelentette ki kedden Csoma Botond RMDSZ-es képviselő.
A kormányoalíció ragaszkodik ahhoz, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja fizetésük legtöbb 70 százalékát tegye ki – jelentette ki kedden Kelemen Hunor, hozzátéve, ő hajlandó lenne engedményekre a nyugdíjkorhatár emelésével kapcsolatban.
Többek között a közúti közlekedés megfigyelését kívánja kibővíteni Cătălin Predoiu belügyminiszter jogszabálytervezetek és miniszteri rendeletek révén.
Elhárult a veszély, az ukrán dunai kikötőben lángba borult üzemanyaggal megrakott tartályhajó miatt a preventív céllal 24 órával ezelőtt evakuált ceatalchioi-i lakósok visszatérhetnek otthonaikba kedd délelőtt.
Lehűlésre és csapadékra figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat. Előrejelzése szerint az ország nagy részén csapadék várható, Erdélyben vegyes formában: eső, havas eső, később pedig havazás valószínű.
szóljon hozzá!