
Fotó: Gyergyóremete.ro
Egészségügyi maszkok beszerzéséhez adományozott jelentős összeget egy gyergyóremetei lakos a helyi egészségháznak a járványhelyzet első időszakában. A felajánlás példátlan adakozást indított el.
2020. május 05., 18:462020. május 05., 18:46
2020. május 05., 19:552020. május 05., 19:55
Az adományok száma és mértéke mindenkit meglepett: nagyon sok gyergyóremetei lakos, illetve innen elszármazottak segítettek adományaikkal a helyi egészségháznak.
A támogatók neve és adományaik nagysága nyilvános, ezeket rendszeresen közlik a község Facebook-oldalán.
Nemrégiben két darab ózongenerátor érkezéséről számolhattak be. A beérkezett és folyamatosan érkező összegek nem csak a jelenlegi járványveszélyre való felkészülésre elegendőek, így lehet gondolkodni különböző fejlesztéseken is. „Vannak elképzeléseink a jövőre nézve, de jelenleg nagyon korai lenne erről beszélni. Azt sem tudjuk, meddig tart a járványveszély, mire lehet még szükség a védekezésben. Erre akkor térünk vissza, ha majd túl leszünk ezen a helyzeten” – válaszolt a felvetésre Laczkó-Albert Elemér, a település polgármestere.
Fotó: Gyergyóremete.ro
A Hargita megyei önkormányzat múlt heti ülésén 40 ezer lejt szavaztak meg a Gyergyóremetei Egészségház épületében működő mentőállomás finanszírozására. „100 ezer lej mínusznál tartunk, ami abból keletkezett, hogy a mentőszolgálat nem fizet az épület fenntartásáért. Ennek a költségnek a fedezésére érkezik a 40 ezer lejes megyei önkormányzati hozzájárulás” – ismertette Laczkó-Albert Elemér. Hozzátette,
Azonban a községek vagy a megyei önkormányzat sem vett részt a 2011 decemberétől működő intézmény fenntartásában. Eddig legtöbb egy-egy kocsi tűzifát küldtek a fűtéshez.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
szóljon hozzá!