
Miniszteri engedély szükséges ahhoz, hogy a lemaradt diákokat kisebb csoportokban fogadni tudják a tanárok
Fotó: Haáz Vince
Az első félévből hátramaradt hetek is online tanrendben zajlanak, de lehetséges, hogy február 8-ától a diákok visszatérhetnek az iskolába – közölte legutóbb Sorin Câmpeanu tanügyminiszter. A félév vége pedig most is, mint „békeidőkben”, a tanulmányi jegyek lezárásával telik. De mi a helyzet azokkal a gyerekekkel, akik nem tudtak csatlakozni az online tanrendhez, ezért osztályzataik sincsenek?
2021. január 08., 19:542021. január 08., 19:54
Minden bizonnyal rengeteg olyan gyerek van országszerte, akiknek a lakótelepülésein mobil térerő, de még villamoshálózat sincs, így nem vehettek részt az online oktatásban. Még több az olyan tanuló, aki

Hétfőtől ismét online tanrendben folytatódik az oktatás Románia egész területén, függetlenül attól, hogy milyen besorolású – zöld, sárga vagy vörös – régióról van szó.
Ferencz-Salamon Alpár, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének (RMPSZ) országos szakmai alelnöke is úgy véli, több százezerre rúghat országos szinten azoknak a gyerekeknek a száma, akik nem tudtak csatlakozni az online tanrendhez az elmúlt hónapokban. Az általa képviselt szövetség szerint
Vannak, akik haladtak az oktatóval az online tanrendben, ezeknek van minősítésük, osztályzatuk, őket az érvényben lévő szabályok szerint lezárnak, annyi módosítással, hogy ebben a félévben nem írtak dolgozatot.
Más körülmények között is az utolsó két-három hét a lezárások, elmaradt értékelések és ismétlések ideje, a tanulmányi helyzet tisztázásának időszaka.
Úgy gondoljuk, hogy ezeket a diákokat a pedagógusoknak kellene tudni fogadni az iskolában kisebb csoportokban a felzárkóztatás és a tanulmányi helyzet tisztázásának érdekében” – fejtette ki.
Az oktatási minisztériumnak vannak érvényben lévő utasításai, amelyek a tavalyi tanév végére voltak érvényesek, amikor
Ez utóbbiak szerint az iskolának rendelkezésére áll a félév utáni két-három hét, hogy a diákot, aki kimaradt az oktatásból – főleg betegség miatt – felzárkóztassák valamilyen szintre, és lezárják a tanulmányait az adott félévre.
Ezek a gyerekek félév végén lezáratlannak minősültek, tisztázásra szorult a helyzetük, és a félév utáni hetekben – ebbe most egy vakáció is beleesik – lehetőség van a helyzetük tisztázására. Mint az RMPSZ alelnöke fogalmazott,
„Mostantól számítva ez mintegy négy-hat hét lenne, de ehhez szükség van arra, hogy megengedje a minisztérium a kisebb csoportokban való személyes iskolai találkozást"– tette hozzá.
Az online oktatás bevezetésével csak a környezet változott a pedagógus és diák viszonyában, minden eljárás és szokásrend érvényben van most is, ami a jelenléti – tehát iskolai – oktatási körülmények között volt.
A tavalyi évlezárás azt mutatta, hogy online környezetben csökkent a magaviseleti megrovások, magaviseleti jegyek levonása és az évismétlők száma is. „Azt nem tudjuk előre látni, hogy most mekkora lesz ez az arány, de nem gondolom, hogy ez súlyosabb lesz, mint tavaly tanév végén, amikor szintén online módon történt a lezárási időszak” – világított rá Ferencz-Salamon Alpár.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
Péntek és szombat este két zenekar lép fel a kézdivásárhelyi Borudvar színpadán. A koncerthétvége bárki számára ingyenes.
Augusztus hónapban a kerékpárosok, motorkerékpárosok és a rolleresek vannak a rendőrség országos tematikus ellenőrzésének célkeresztjében, mivel az utóbbi időben sokszor voltak balesetek áldozatai vagy éppen okozói.
A NATO megerősítette, hogy a román-ukrán határ közelében észlelt légi tevékenység miatt az éjszaka folyamán riasztott két spanyol F-18-as vadászgép a szövetség parancsnoksága alatt teljesített szolgálatot – jelentette csütörtökön az EFE.
A kormány módosította az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási programról szóló 2004/269-es törvény végrehajtási szabályait, hogy a támogatásra jogosult hátrányos helyzetű családokban nevelkedő tanulók és egyetemisták megvásárolhassák a gépeket.
Szexuális viszony létesítésére akart rávenni egy kiskorú lányt egy tekeújfalusi 21 éves fiatal, a rendőrség hivatalból lépett ez ügyben.
szóljon hozzá!