
Miniszteri engedély szükséges ahhoz, hogy a lemaradt diákokat kisebb csoportokban fogadni tudják a tanárok
Fotó: Haáz Vince
Az első félévből hátramaradt hetek is online tanrendben zajlanak, de lehetséges, hogy február 8-ától a diákok visszatérhetnek az iskolába – közölte legutóbb Sorin Câmpeanu tanügyminiszter. A félév vége pedig most is, mint „békeidőkben”, a tanulmányi jegyek lezárásával telik. De mi a helyzet azokkal a gyerekekkel, akik nem tudtak csatlakozni az online tanrendhez, ezért osztályzataik sincsenek?
2021. január 08., 19:542021. január 08., 19:54
Minden bizonnyal rengeteg olyan gyerek van országszerte, akiknek a lakótelepülésein mobil térerő, de még villamoshálózat sincs, így nem vehettek részt az online oktatásban. Még több az olyan tanuló, aki

Hétfőtől ismét online tanrendben folytatódik az oktatás Románia egész területén, függetlenül attól, hogy milyen besorolású – zöld, sárga vagy vörös – régióról van szó.
Ferencz-Salamon Alpár, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének (RMPSZ) országos szakmai alelnöke is úgy véli, több százezerre rúghat országos szinten azoknak a gyerekeknek a száma, akik nem tudtak csatlakozni az online tanrendhez az elmúlt hónapokban. Az általa képviselt szövetség szerint
Vannak, akik haladtak az oktatóval az online tanrendben, ezeknek van minősítésük, osztályzatuk, őket az érvényben lévő szabályok szerint lezárnak, annyi módosítással, hogy ebben a félévben nem írtak dolgozatot.
Más körülmények között is az utolsó két-három hét a lezárások, elmaradt értékelések és ismétlések ideje, a tanulmányi helyzet tisztázásának időszaka.
Úgy gondoljuk, hogy ezeket a diákokat a pedagógusoknak kellene tudni fogadni az iskolában kisebb csoportokban a felzárkóztatás és a tanulmányi helyzet tisztázásának érdekében” – fejtette ki.
Az oktatási minisztériumnak vannak érvényben lévő utasításai, amelyek a tavalyi tanév végére voltak érvényesek, amikor
Ez utóbbiak szerint az iskolának rendelkezésére áll a félév utáni két-három hét, hogy a diákot, aki kimaradt az oktatásból – főleg betegség miatt – felzárkóztassák valamilyen szintre, és lezárják a tanulmányait az adott félévre.
Ezek a gyerekek félév végén lezáratlannak minősültek, tisztázásra szorult a helyzetük, és a félév utáni hetekben – ebbe most egy vakáció is beleesik – lehetőség van a helyzetük tisztázására. Mint az RMPSZ alelnöke fogalmazott,
„Mostantól számítva ez mintegy négy-hat hét lenne, de ehhez szükség van arra, hogy megengedje a minisztérium a kisebb csoportokban való személyes iskolai találkozást"– tette hozzá.
Az online oktatás bevezetésével csak a környezet változott a pedagógus és diák viszonyában, minden eljárás és szokásrend érvényben van most is, ami a jelenléti – tehát iskolai – oktatási körülmények között volt.
A tavalyi évlezárás azt mutatta, hogy online környezetben csökkent a magaviseleti megrovások, magaviseleti jegyek levonása és az évismétlők száma is. „Azt nem tudjuk előre látni, hogy most mekkora lesz ez az arány, de nem gondolom, hogy ez súlyosabb lesz, mint tavaly tanév végén, amikor szintén online módon történt a lezárási időszak” – világított rá Ferencz-Salamon Alpár.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!