
Kérik, hogy akinek hamarosan lejár a jogosítványa érvényességi ideje, már most kérjen időpontot a cserére, a tumultust elkerülendő. Képünk illusztráció
Fotó: Székelyhon
Sürgősen kérjenek időpontot, akiknek 2023. február előtt lejár a gépjárművezetői engedélyük – javasolta októberi sajtóértekezletén Kovászna megye prefektusa.
2022. október 25., 17:282022. október 25., 17:28
2022. október 25., 17:572022. október 25., 17:57
Ráduly István arra számít, hogy egy tíz évvel ezelőtt elfogadott törvénymódosítás miatt
A prefektus felidézte: 2012 végén terjedt el az a hír, hogy – a korábbi gyakorlattól eltérően – a következő évtől csak orvosi vizsgával lehet kicserélni a gépjárművezetői engedélyeket.

Jelentős számú gépjárművezetői jogosítványnak jár le az érvényességi ideje a közeljövőben Hargita megyében is, ezért érdemes időben kezdeményezni a cserét, tekintve, hogy az év végi munkaszüneti napok miatt is lassabban halad majd ez a folyamat.
A vonatkozó 2013/123-as számú rendelet végül csak a következő év augusztus 8-án lépett érvénybe, de
Ezek a jogosítványok tíz év után, most év végén és jövő év elején érvényüket vesztik. Januárban például több mint háromezer vezetői engedély jár le Háromszéken – hívta fel a figyelmet a prefektus.
Ha nem jutnak időponthoz, nem tudják benyújtani az irataikat, még ideiglenes bizonylatot sem kapnak, vagyis nem vezethetnek, amíg nem cserélik ki a lejárt okmányt – részletezte a kormánybiztos.
Ezért kéri mindazokat, akiknek a gépjárművezetői engedélye a következő három-négy hónapban érvényét veszti, hogy jelentkezzenek orvosi vizsgára és haladéktalanul kérjenek időpontot a hivatalnál, mert máskülönben kellemetlen helyzetbe kerülhetnek. A prefektus ugyanakkor bejelentette azt is, hogy
Ezzel megoldódnak a korábban tapasztalt parkolási problémák, és az igénylőket jobb, korszerűbb, kényelmesebb körülmények között szolgálják ki.
Egy évig tartott az egyeztetés a belügyminisztériummal, hogy a hivatal beköltözhessen a bevásárlóközpontba. Nem ez az első ilyen változás országos szinten, már több megyéből (pl. Maros) is kértek eligazítást, hogy lerövidítsék az időt, és költöztetni tudják az ottani hivatalt.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy jövő héten újraindulhat az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) kibertámadás miatt leállt tevékenysége.
Nőtt a bejelentett családon belüli erőszakos esetek száma Hargita megyében: az év első felében 261 bűncselekményt jegyeztek, szemben a tavalyi azonos időszak 199 esetével. A rendőrség szerint az áldozatok nagyobb bizalommal fordulnak a hatóságokhoz.
Újabb két korszerű és környezetbarát bölcsődét adtak csütörtökön át Hargita megyében. Az új intézmények Siménfalván, valamint Csíkszentgyörgy községben, Csíkbánkfalván épültek.
A természettudományok és a matematika-informatika szakokra volt a legnehezebb idén bejutni a nyolcadik osztályt végzetteknek Székelyföldön. A magyar tagozaton 8,80 volt a legmagasabb utolsó bejutási átlag az egyik székelyföldi líceumban.
A Henley Passport Index júliusi adatai szerint a román útlevél a 11. helyen áll a világon, ami Románia eddigi legjobb helyezése ebben a rangsorban – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu ügyvivő belügyminiszter.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
szóljon hozzá!