
Bár a magyar iskolaigazgatók közül is egy többnek lejárt a megbízatása, de szeptember végéig ismét kinevezték őket ideiglenesen. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Januárban több iskolaigazgató és aligazgató menedzsmenti szerződése lejárt, azaz vannak, akik tanfelügyelőségi kinevezéssel tölthetik be a tisztséget a versenyvizsga megszervezéséig. Hargita és Maros megyében a folytonosság érdekében szinte minden magyar iskolaigazgatót újra kineveztek a tanfelügyelőségek.
2021. január 24., 22:092021. január 24., 22:09
Az oktatási törvény lehetővé teszi az iskolaigazgatói kinevezéseket a versenyvizsga időpontjáig, de legkésőbb a következő tanév kezdetéig, ezekről a kinevezésekről pedig a megyei tanfelügyelőségek döntenek.
Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter szerint a csaknem tízezer hazai iskolaigazgató és aligazgató közül mintegy ötezer versenyvizsgával tölti be a tisztséget, rájuk nem vonatkoznak ezek a kinevezések. A HotNews.ro hírportálnak adott interjújában a tanügyminiszter nemrég kifejtette, hogy
Közülük a tanfelügyelőségek mintegy 800 iskolavezető esetében nem hosszabbították meg a szerződéseket, azaz igazgatócsere történt. Ugyanakkor azt is bejelentette, hogy
Jelenleg azonban az oktatási szférában fel vannak függesztve a vezetői posztokra kiírt versenyvizsgák, az oktatási miniszter többször is azzal indokolta ezt, hogy a 2020-ban hozott 55-ös számú törvény nem engedélyezi a versenyvizsgák megszervezését, annak ellenére, hogy ezt a törvényt számos más helyzetben többször módosították már sürgősségi kormányrendelettel.
Maros megyében a magyar iskolaigazgatók közül senkit nem cseréltek le januárban, bár egy részének szintén lejárt a megbízatása – tudtuk meg Illés Ildikó főtanfelügyelő-helyettestől. Hozzátette, a román vonalon néhány esetben kicserélődtek az igazgatók. „Bár a magyarok közül is egy részének lejárt a mandátuma, de szeptember végéig ismét kineveztük őket ideiglenesen a módszertan alapján, azaz a versenyvizsga megszervezéséig. Egy aligazgatónk van pluszban a Liviu Rebreanu iskolában, de a többiek mind megmaradtak a magyar tagozaton, hiszen dolgoznak becsületesen, és nálunk a folytonosság számít” – fogalmazott a főtanfelügyelő-helyettes.
Hargita megyében is csak egy esetben nem nevezték ki a régi igazgatót – tudtuk meg a Hargita megyei főtanfelügyelőtől, Demeter Leventétől. „Január 8-án lejárt a menedzsmenti szerződésük, azaz ki kellett ismét nevezni őket, ezek közül egyetlen esetben nem nevezték ki újra ugyanazt a személyt ugyanarra a helyre” – mondta el Demeter Levente.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
Negyven férőhelyes, konyhával és egészségügyi helyiséggel is rendelkező bölcsődét adtak át a közösségnek szerdán délután Korondon. A felszólalók a „legkisebbek” biztonságos nevelésének fontosságát hangsúlyozták, ami a megmaradásunk alapja.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) kézzelfogható eredményeket ért el az adócsalás elleni küzdelemben és a költségvetési tartozások behajtásában, amit az áfabevételek 12,9 százalékos növekedése is jelez – jelentette ki a pénzügyminiszter.
Az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségirendelet-tervezet nem a lakosságot, hanem a válságon nyerészkedő gazdasági szereplőket védi – állapította meg szerdai közleményében az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Kelemen Hunor szerint nincs alternatívája a PSD, PNL, USR, RMDSZ és a nemzeti kisebbségek alkotta jelenlegi kormánykoalíciónak.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.
szóljon hozzá!