
Az utóbbi évtizedben 262 személy lakott – hosszabb vagy rövidebb ideig – a hajléktalanszállóban
Fotó: Kocsis Károly
Sepsiszentgyörgyön jelenleg nem szerepel a nyilvántartásokban olyan személy, aki folyamatosan az utcán élne, és regisztrált hajléktalan volna, mégis vannak lakói a hajléktalanszállónak. Az év minden napján fontos, de a hideg téli évszakokban, fagyos éjszakákon életmentő lehet a hajléktalanok számára fenntartott szálláshely.
2023. december 08., 16:562023. december 08., 16:56
Ilyen meggondolásból készített számvetést a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi képviselete, amely tíz évvel ezelőtt vette át az önkormányzattól a város hajléktalanszállásának gondnokságát. Tavaly sikerült bővíteni a szolgáltatásait, kialakítottak egy nappali menhelyet is, ahol lehetőség van különféle tevékenységekre, olvasásra, tévénézésre stb.
Székely Róbert, a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi képviseletének a vezetője összefoglalóban megjegyezte egyebek között azt is, hogy az utóbbi évtizedben 262 személy lakott – hosszabb vagy rövidebb ideig – a hajléktalanszállóban. Közülük 63 hazatért a családhoz, tehát sikerült visszailleszkedniük, ami egyfelől a saját mentalitásuk és viselkedésük kedvező változásának, emellett a hajléktalanszálló személyzetétől, önkénteseitől kapott folyamatos segítségnek is köszönhető. Kilenc idősebb személyt sikerült elhelyezni öregotthonban.
tehát megállnak a saját lábukon, ahogyan mondani szokás. Ha szükséges, továbbra is segítik őket. Az időskor vagy betegség miatt elhunyt volt lakókat a szeretetszolgálat és hajléktalanszállás munkaközössége kísérte utolsó útjukra.
Az utóbbi hónapokban a sepsiszentgyörgyi éjszakai menhely lakóinak átlagos száma húsz körül mozgott, a legfiatalabb 20 éves, a legidősebb 76. A szociális intézmény összegzésében azt is megemlítik, a hajléktalanná válás legfőbb okai között szerepel az alkoholizmus, emellett szintén gyakori előzmények a családi nézeteltérések és a lakás, illetve lakhatósági lehetőség elvesztése a rossz anyagi körülmények vagy egyéb okok miatt.
Lakóház tetejére dőlt egy fa hétfőn a Vasláb községhez tartozó Marosfőn, tűzoltók a helyszínre siettek, hogy eltakarítsák – közli a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Marian Neacșu volt kormányfőhelyettes hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) közösen bizalmatlansági indítványt terjeszt be az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
A hétvége folyamán számos Petrom-töltőállomás maradt gázolaj és benzin nélkül. Sok helyen hétfőn sem tudták pótolni a hiányzó üzemanyagot: Baróton például napok óta nem tudnak tankolni a gépjárművezetők.
Közel harminc házat érintett egy vasárnap reggel a Vrancea megyei Soveja községhez tartozó Rucăreni településen kitört tűzvész; az épületek mintegy fele porig égett, összesen több mint 300 embert evakuáltak.
Fagypont alá csökkent a hőmérséklet több székelyföldi településen, Csíkszeredában és környékén mínusz 6 fok alatti értékeket mértek hétfő hajnalban.
Elbocsátásoktól tartva a 10 százalékos költségcsökkentést előíró kormányrendelet módosítását kéri a Sanitas. Egyelőre nincs szó elbocsátásokról, de a szakszervezet Hargita megyei vezetője szerint ennek a lehetőségét is szeretnék megszüntetni.
Hétfőn egy washingtoni szövetségi bíróság előtt vád alá helyezik Cole Allent, aki szombaton a Donald Trump amerikai elnök részvételével tartott gálavacsora helyszínén tüzet nyitott.
Magyar Péter szerdán Brüsszelbe utazik és informális egyeztetést folytat az Európai Bizottság elnökével az uniós források hazahozataláról. Ezt a Tisza Párt elnöke vasárnap közölte Facebook-oldalán.
„Tolvajok azok, akik kizsákmányolják a föld forrásait, véres háborúkat vívnak, vagy a rosszat táplálják bármilyen formában, és nem tesznek mást mint elrabolják mindannyiunktól a béke és nyugalom jövőjét.”
Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.
szóljon hozzá!