
Ma már sokkal hatékonyabb a családon belüli erőszak elleni védelem – vélekedtek a kerekasztal-beszélgetésen
Fotó: Rab Zoltán
November 25. a nők elleni erőszak visszaszorításának nemzetközi napja. Ebből az alkalomból szervezett kerekasztal-beszélgetést a családon belüli erőszak témájával, a nők számára elérhető lehetőségeket ismertetve Csép Éva Andrea parlamenti képviselő Marosvásárhelyen.
2022. november 25., 19:002022. november 25., 19:00
2022. november 25., 19:052022. november 25., 19:05
Az országban elsők között vezették be Maros megyében az elektronikus nyomkövető karkötőt, amelynek a használata ellen érdekes módon nem a bántalmazók tiltakoznak, hanem az áldozatok – hangzott el a Merjünk segítséget kérni! rendezvényen Marosvásárhelyen, ahol részt vettek a prefektúra, a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal, a Maros megyei rendőrség, a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság, a marosvásárhelyi helyi rendőrség, valamint a Reproduktív Egészség Kelet-Európai Intézete képviselői. Elhangzott még, hogy
A résztvevők arra is próbáltak választ találni, hogy az áldozatok nagyrésze miért utasítja el a segítséget.
– mondta Portik Vilmos alpolgármester, rámutatva, szükség van a társadalom szemléletváltására is. „Mi döntünk arról, hogy ha valahol bántalmazást észlelünk, segítséget nyújtunk-e a bántalmazottnak, vagy továbbmegyünk, mintha nem láttunk volna és nem hallottunk volna semmit” – hangzott el a tanácskozáson.
Portik Vilmos alpolgármester
Fotó: Rab Zoltán
Míg évtizedekkel korábban nehezebb volt a segítségnyújtás, a beavatkozás sem ment könnyen, ma már sokkal felkészültebbek az állami intézmények is, nemcsak a bántalmazóra összpontosítanak, hanem az áldozatra is, arra, hogy miképpen segítsenek rajta.
Maros megyében létezik már a családon belüli erőszak áldozatai számára olyan otthon, ahol gyermekeikkel együtt befogadják a bántalmazott nőket, ahol jogi, pszichológiai, orvosi tanácsadást nyújtanak számukra.
Mara Togănel prefektus és Csép Éva Andrea parlamenti képviselő
Fotó: Rab Zoltán
Aki bajba kerül, és úgy érzi, hogy segítségre van szüksége, bizalommal hívja az 112-es segélyhívószámot, a segítség pedig perceken belül megérkezik.
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Harmadjára tett közzé részvételi adatokat a magyarországi országgyűlési választásról vasárnap a Nemzeti Választási Iroda helyi idő szerint tizenegy után, romániai idő szerint délben.
Leadta szavazatát vasárnap reggel a magyarországi országgyűlési választások alkalmával Orbán Viktor miniszterelnök és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelöltje is.
Másodjára tettek közzé részvételi adatokat a vasárnapi magyarországi országgyűlési választások alkalmával, és ezek is azt mutatják, hogy korábban nem látott magasságokban a szavazási kedv.
Zajlik a voksolás a magyarországi országgyűlési választáson. Este hét óráig – romániai idő szerint nyolc – mintegy 7,5 millió választópolgárt várnak a magyarországi szavazókörökben az urnákhoz.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
szóljon hozzá!