
Képünk illusztráció
Fotó: Gyergyószentmiklósi Hegyimentő Szolgálat
Az elmúlt 24 órában nyolcvannál több sürgősségi hívás futott be országszerte a hegyimentőkhöz.
2021. február 14., 15:582021. február 14., 15:58
Rendkívül sok, összesen 81 esetben kérték az elmúlt 24 óra alatt turisták a hegyimentő szolgálat segítségét, derül ki az intézmény Facebook-oldalán vasárnap közzétett bejegyzésből – számol be az Agerpres hírügynökség.
A legtöbb hívás (9) a Hargita megyei szolgálathoz futott be, majd a lupényi és máramarosi szolgálat következik 8–8 hívással. A predeali és a brassói hegyimentőket 7–7 esethez riasztották, az Azugán szolgálatot teljesítőket 6 esethez. A Krassó-Szörény megyei Kis-havas térségében működő szolgálathoz, a Gorj megyei, illetve a Fehér megyei szolgálathoz 5–5 hívás érkezett, a Szeben megyei hegyimentőkhöz 4, a Maros megyeiekhez 3. Két-két esethez riasztották a Voineasa, Szemenik, Buşteni, Borsabánya üdülőtelepeken szolgálatot teljesítő, illetve a Suceava megyei hegyimentőket, valamint egy-egy esethez a Kolozs, a Hunyad, a Vrancea megyei és a Törcsvár környéki hegyimentőket.
További 10 személy a turistaösvények állapotáról és a sípályák helyzetéről kért információkat a szolgálattól.
A kormány még nem döntött a roncsautóprogram idei sorsáról – jelentette ki kedden Ploiești-en a környezetvédelmi alapkezelő (AFM) elnöke.
A romániai gazdák követelik az Európai Unió és a Mercosur-államok közötti kereskedelmi megállapodás hatályba lépésének elhalasztását mindaddig, amíg a mezőgazdasági szakmai szervezetek a hozzájárulásukat adják az egyezményhez.
Székelyföld-szerte bemutatják az Ember Maradj – Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet. Az eseményekhez közönségtalálkozó is kapcsolódik, ahol a nézők személyesen találkozhatnak Kovács Ákossal.
Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában – írja az MTI a Transgaz adatai alapján.
Fagyos időjárásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden Románia egész területére.
Kelemen Hunor szerint az alkotmánybíróság már nem halogathatja sokáig a döntéshozatalt a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvénytervezet ügyében.
Január 29-én vállalhat felelősséget a kormány a parlamentben a közigazgatási reformért és a gazdaságélénkítő intézkedésekért.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.
A 2026-os költségvetés előkészítését egy bizottság fogja segíteni, amelyet Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes irányít majd.
1 hozzászólás