
A legrosszabb állapotú szakaszokon zajlanak javítások
Fotó: Pál Árpád
Elkezdődött a kátyúzás a 13A jelzésű országút Hargita megyei szakaszán. Eddig aszfaltszőnyeget terítettek le Szentegyházán, máshol pedig kisebb javítások zajlanak.
2017. május 12., 09:152017. május 12., 09:15
2017. május 12., 09:182017. május 12., 09:18
Az érintett települések polgármestereinek egy része nem elégedett azzal, hogy csak a gödröket tömik be. Szerintük
Több helyen feltörték vagy zöld festékkel jelölték ki a 13A jelzésű országút kátyúzásra váró részeit Székelyudvarhely és Szentegyháza között, utóbbi településen már aszfaltszőnyeget terítettek le a legproblémásabb részen. Molnár Tibor, Szentegyháza polgármestere az Udvarhelyi Híradónak elmondta, nagyon meg van elégedve a munkával, amit már „ideje volt kivitelezni”.
Fotó: Pál Árpád
– fogalmazott.
Máréfalván folytak csütörtökön a munkálatok, ezért a helyi polgármestert, Kovács Imrét is felkerestük. Úgy véli, korántsem elegendő a kátyúzás az út rendbetételére, hiszen rengeteg gödör keletkezett rajta, valószínűleg a téli sózások miatt.
– fogalmazott a tisztségviselő, aki szerint egy megfelelő minőségű aszfaltszőnyeg leterítése jelentené a legjobb megoldást.
Fotó: Pál Árpád
Több levelet is küldött Katona Mihály korondi polgármester az országos útügyi igazgatósághoz és a megyei tanácsnak, dokumentálva a gödröket. Az elöljáró örül, hogy végre elkezdődtek a javítások. Mint mondta, hatalmas szükség volt a munkára, hiszen tud olyan esetről, amikor egy illetőnek kár keletkezett az autójában a tűrhetetlen állapotok miatt. Ő is úgy látja, hogy csak ideiglenes megoldást jelent a kátyúzás, inkább összefüggő aszfaltszőnyeg leterítésére volna szükség.
Bokor Sándor parajdi polgármester is már beszélgetésünk elején leszögezte, hogy sok átiratra volt szükség, amíg meghirdették a felújításokat. Náluk egyelőre nem kezdődött el a kátyúzás, de az útügyi igazgatóság képviselője arról tájékoztatta, hogy hamarosan be fogják tömni a gödröket, majd az út teljes járható felületét feljavítják.
A 13C jelzésű országúton is lesznek javítások, ezért Péter Zoltán siménfalvi polgármestert is felkerestük. Ő azt mondta, náluk jó állapotban van az út, nem ment tönkre télen, csupán Rugonfalva környékén van néhány gödör, amelyeket reményei szerint rendbe hoznak.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
A haditengerészeti búvárok szerdán 14 óra körül hatástalanították a Midia lőtér közeli partra sodródott tengeri aknát – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Büntetőeljárást indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután alapos a gyanú, hogy szándékosan megrongálták a megyei tanács egyik szolgálati járművét.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
szóljon hozzá!